Քաղաքական 09:47 15/02/2023 Աշխարհում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նախօրեին հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են նաև ընթացիկ իրավիճակը Հարավային Կովկասում։
Կրեմլի պաշտոնական կայքի  հաղորդմամբ, Պուտինն ու Ալիևը նշել են հետևողական քայլերի կարևորությունը՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունություն և անվտանգություն ապահովելու նպատակով։
Այս համատեքստում վերահաստատվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ամենաբարձր մակարդակով համապատասխան համաձայնագրերի ողջ շրջանակի անվերապահ իրականացման հանձնառությունը։

Russian President Vladimir Putin talked to his Azeri counterpart Ilham Aliyev and noted the importance of ensuring stability and security in the South Caucasus region, Reuters reported on Tuesday, citing the Kremlin.
"The importance of consistent steps to ensure stability and security on the Azerbaijani-Armenian border was noted," said a Kremlin readout of the call.
"In this context, it was reaffirmed that all the relevant agreements between Russia, Azerbaijan and Armenia at the highest level should be implemented unconditionally," it added.