Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը
Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին ընդունել է ԱՀ ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամներին: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ նախագահի աշխատակազմից։
«Քննարկվել են ԱՀ ռազմաքաղաղաքական իրավիճակին, 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման պայմաններում երկրում ծագած սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել Նախագահի նախաձեռնությամբ ԱՀ Սահմանադրության փոփոխության հարցին: Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է ստեղծված բարդ պայմաններում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը և այդ հարցում խորհրդարանի ունեցած առանցքային դերակատարությունը»:

Арцах: Арутюнян представил предпринимаемые исполнительной властью шаги по преодолению сложившейся обстановки
Президент Республики Арцах (НКР) Араик Арутюнян принял членов фракции «Единая Родина» НС Республики Арцах. Подробности представляет пресс-служба президента Арцаха.
Согласно информации, были обсуждены вопросы, касающиеся военно-политической ситуации и социально-экономических проблем, возникших в условиях блокады, которая продолжается с 12 декабря 2022 года.
Президент Арутюнян представил шаги по преодолению сложившейся обстановки, предпринимаемые исполнительной властью. Особое внимание было уделено вопросу изменения Конституции Республики Арцах по инициативе президента. Араик Арутюнян подчеркнул необходимость сохранения внутренней стабильности в сложившихся сложных условиях и ключевую роль парламента в данном вопросе.