Մինչև մարտի 3-ը Միրզոյանը չի կարող գնալ Հալեպ. Գեղամ Մանուկյան
«Սփյուռքի գործերով գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ԱՄՆ գործուղման մեջ է, հետևաբար մինչ այդ Արարատ Միրզոյանը չի կարող գնալ Հալեպ»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Նա նշեց, որ շատ քննադատվեց այն փաստը, որ Արարատ Միրզոյանն ավերիչ երկրաշարժից հետո գնացել է միայն Թուրքիա, և ոչ Սիրիա։
«Հանրային այդ քննադատությունը մեղմելու համար երեկ Միրզոյանն ասաց, որ պատրասվում է մեկնել Հալեպ։ Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց՝ լավ կլինի Զարեհ Սինանյանին էլ հետդ տանես։ Մինչև մարտի 3-ը Միրզոյանը չի կարող գնալ Հալեպ քանի որ Սինանյանը գտնվում է ԱՄՆ-ում գործուղման մեջ»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Ըստ նրա, ուղղակի հանրային միտքը մի քիչ հանգստացնելու համար հնարավոր է մեկ փաստ դնել շրջանառության մեջ ու սրանով բավարարվել։

Политика 14:58 17/02/2023 Армения
«Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян находится в командировке в США, следовательно, до этого Арарат Мирзоян не может посетить Алеппо», – заявил на сегодняшней пресс-конференции депутат от фракции «Айастан» («Армения») Гегам Манукян.
Он отметил, что много критиковали тот факт, что глава МИД Армении Арарат Мирзоян после разрушительного землетрясения посетил только Турцию, а не Сирию.
«Для смягчения общественной критики вчера Мирзоян сообщил, что планирует посетить также Алеппо. Никол Пашинян же сказал, что было бы хорошо, если бы и Заре Синанян посетил Сирию. До 3 марта Мирзоян не сможет посетить Алеппо, поскольку Синанян находится в США, в командировке», – отметил оппозиционный депутат.
По его словам, для того, чтобы успокоить общественную мысль, можно ввести в обращение один факт и ограничиться этим.