Օրվա մամուլ 09:07 17/02/2023 Հայաստան
«Ժողովուրդ». Ընդդիմադիրների համար էլ է առեղծված ՔՊ-ականների հատուկ վերաբերմունքը Արմեն Գևորգյանի նկատմամբ
«Այն, որ Հայաստանում իշխանական ու ընդդիմադիր պատգամավորների հարաբերությունները խիստ բևեռացված են, գաղտնիք չէ: Այն նույնիսկ նկատվեց ԱԺ դահլիճում միմյանց վրա նետված շշերի և հրահրված ծեծկռտուքի ժամանակ: Թշնամանքը ակնհայտ է. անգամ ԱԺ միջանցքներով քայլելիս միմյանց չեն բարևում:
Հազվադեպ կտեսնես, որ ՔՊ-ականները, օրինակ, քայլեն այն հատվածներով, որտեղ ընդիմադիրների աշխատասենյակներն են, կամ էլ՝ հակառակը:
Իշխանությունը տարբեր երևակայելի ու աներևակայելի միջոցներ է հորինում, որպեսզի չեզոքացնի ընդդիմադիրներին, որոնք դաժան քննադատում են ՔՊ-ին: Իսկ, ահա, երբ Նիկոլ Փաշինյանն է գալիս խորհրդարան՝ ԱԺ-ի հետ հարցուպատասխանի, խորհրդարանը վերածվում է հատուկ պահպանվող տարածքի, որտեղ ամենուր զինված համազգեստավորներ են: Հետաքրքիր է, որ այս ֆոնին ՔՊ-ականները ընդգծված լավ վերաբերմունք ունեն «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի նկատմամբ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ-ականներից ոմանք հաճախ են որևէ իրադարձություն քննարկում Գևորգյանի հետ, նրա կարծիքը հարցնում:
Անգամ ընդդիմադիրների համար է առեղծված ՔՊ-ականների այս հատուկ վերաբերմունքը Արմեն Գևորգյանի նկատմամբ:
Իշխանականների այս բարյացակամ վերաբերմունքը թերևս կարելի է բացատրել նրանով, որ Արմեն Գևորգյանը հիմականում չի խառնվում իշխանություն-ընդդիմադիր գզվռտոցին, զուսպ է իր ելույթներում, ԱԺ-ում ելույթ է ունենում հազվադեպ, այն էլ՝ խոսում բացառապես բուն թեմայից ու չի քննադատում իշխանություններին»։

Политика 12:24 17/02/2023 Армения
«Жоховурд»: Отношение «Гражданского договора» к Армену Геворкяну остается загадкой даже для оппозиционеров
Газета «Жоховурд» пишет: «Не секрет, что в Армении крайне поляризованы отношения между оппозиционными и провластными депутатами. Это было заметно даже во время спровоцированной в парламенте потасовки и бросания бутылок друг в друга. Вражда очевидна: они не здороваются друг с другом даже в коридоре.
Редко можно увидеть, чтобы депутаты «Гражданского договора», к примеру, проходили там, где находятся кабинеты оппозиционеров, или наоборот.
Власти придумывают различные вообразимые и невообразимые методы, чтобы нейтрализовать оппозиционеров, которые жестко критикуют «Гражданский договор». А когда в парламент приходит Никол Пашинян на правительственный час, чтобы ответить на вопросы депутатов, то Национальное Собрание превращается в особо охраняемую территорию, где повсюду находятся вооруженные люди в формах. Интересно, что на этом фоне депутаты «Гражданского договора» проявляют подчеркнуто хорошее отношение к депутату фракции «Армения» Армену Геворкяну».
Издание узнало, что некоторые депутаты «Гражданского договора» часто обсуждают с Арменом Геворкяном какое-либо событие, спрашивают его мнение. Это особое отношение представителей «Гражданского договора» к Армену Геворкяну остается загадкой даже для оппозиционеров.
«Доброжелательное отношение депутатов от власти, пожалуй, можно объяснить тем, что Армен Геворкян в основном не вмешивается в грызню между властями и оппозицией, сдержан в своих заявлениях, редко выступает в парламенте, говорит только по теме и не критикует власть», - пишет газета.