Հասարակություն 08:48 20/02/2023 Աշխարհում
Meta կորպորացիայի Facebook և Instagram սոցիալական ցանցերում հաջորդ շաբաթ կհայտնվի պրոֆիլի իսկությունը հաստատող նշան։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ընկերության հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը։
«Այս շաբաթ մենք սկսում ենք շրջանառության մեջ դնել Meta Verified-ի բաժանորդային ծառայությունը, որը թույլ է տալիս հաստատել ձեր հաշիվը ID-ով, ստանալ կապույտ նշան, լրացուցիչ պաշտպանություն ձեր անձը կեղծող հաշիվներից և ուղղակի մուտք դեպի հաճախորդների աջակցություն։ Այս նոր առանձնահատկությունն ուղղված է մեր ծառայությունների իսկության և անվտանգության բարձրացմանը:», - գրել է նա։
Մարկ Ցուկերբերգը հայտնել է, որ Meta Verified-ի համակարգչային տարբերակի համար բաժանորդագրության արժեքը կկազմի 11,99 դոլար, իսկ iOS հարթակի համար՝ 14,99 դոլար։
Նա հայտնել է, որ սկզբում ծառայությունը հասանելի կլինի միայն Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի օգտատերերին, ապա երկրների ցանկը կընդլայնվի։

Общество 09:43 20/02/2023 В мире
Глава американской корпорации Meta Марк Цукерберг анонсировал запуск платной подписки, позволяющей пользователям Facebook и Instagram пройти верификацию учетной записи и получить «синюю галочку», сообщает РИА Новости.
«На этой неделе мы запускаем Meta Verified - услугу подписки, которая позволит вам подтвердить свою учетную запись с помощью государственного удостоверения личности, получить синий значок и дополнительную защиту от появления фейковых учетных записей, выдающих себя за вас, а также получить прямой доступ к службе поддержки клиентов. Эта новая функция предназначена для повышения подлинности (аккаунтов) и безопасности наших сервисов», – заявил Цукерберг, слова которого приводит портал Verge.
Отмечается, что услуга будет стоить 11,99 доллара в месяц в веб-версии и 14,99 доллара в месяц на мобильных устройствах.