Քաղաքական 12:54 25/02/2023 Աշխարհում
Փետրվարի 28-ին Մինսկում Անկախ Պետությունների Համագործակցության Գործադիր կոմիտեում տեղի կունենա Համագործակցության անդամ պետությունների կանոնադրական և այլ մարմիններում մշտական լիազոր ներկայացուցիչների խորհրդի հերթական նիստը: Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, հայտնել է ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է, որ հանդիպմանը կմասնակցի ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մամուլի ծառայությունը մանրամասնել է, որ հանդիպմանը մշտական ներկայացուցիչները կքննարկեն ԱՊՀ դիտորդական առաքելության գործունեությունը նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններում, ինչպես նաև Համագործակցության անդամ երկրներում 2021-2022 թվականներին անցկացվող հանրաքվեները։

Политика 13:00 25/02/2023 В мире
В Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств в Минске 28 февраля состоится очередное заседание Совета постоянных полномочных представителей государств - участников Содружества при уставных и других органах Содружества, сообщает Интерфакс со ссылкой на  пресс-службу Исполкома СНГ.
"Планируется, что в заседании примет участие Генеральный секретарь СНГ Сергей Лебедев", - говорится в сообщении.
Пресс-служба уточнила, что на встрече постпреды обсудят деятельность Миссии наблюдателей от СНГ на президентских и парламентских выборах, а также референдумах в государствах - участниках Содружества в 2021-2022 годах.
"Члены СППП также намерены рассмотреть предложения в проект повестки дня очередного заседания Совета глав правительств СНГ, которое пройдет 7 июня в Сочи", - добавили там.