Իրավունք 18:28 28/02/2023 Հայաստան
«Ինձ վերաբերող քրեական գործով՝ վերապատրաստման դասնթացներին նախագահող դատավորի մասնակցելու պատճառաբանությամբ,  երկշաբաթյա ընդմիջումից հետո. այս անգամ էլ՝  դատավորի արձակուևդի մեկնելու հիմնավորմամբ դատական նիստ է նշանակվել 2023 թվականի մարտի 28-ին :
ՀԿ դատարանի դատավորի սույն որոշումը գնահատում եմ որպես իշխանության կողմից ինձ «պատժելու» նպատակով նիստերի  արhեստական ձգձգման դրսևորում՝ հնարավորինս երկարատև անազատության մեջ պահելու միջոցով,:
Ն.Գ. կրկին տեղեկացնում եմ նաև, որ սույն «անպիտան» գործով որևէ ցուցմունք իմ կողմից չի տրվել և չի էլ տրվելու և իմ ազատազրկումը ապօրինի է»:

Право 19:22 28/02/2023 Армения
Бывший министр обороны Армении Давид Тоноян распространил заявление, в котором, в частности, говорится:
«Очередное заседание суда по касающемуся меня уголовному делу вначале было отложено на две недели с тем объяснением, что судья был на курсах переподготовки, а теперь – до 28 марта 2023 года с тем обоснованием, что судья уходит в отпуск.
Данное решение судьи расцениваю как искусственное затягивание дела, в котором видна цель властей "наказать" меня, как можно дольше удерживая под арестом.
P.S. вновь сообщаю также, что я не давал и не буду давать никаких показаний по данному “бессмысленному” делу, поскольку содержание под стражей является незаконным».