Օրվա մամուլ 09:14 01/03/2023 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է, թե իր տեղեկություններով, «շաբաթ օրը՝ փետրվարի 25-ին, գողության դեպք է արձանագրվել Իջևան քաղաքում:
Ըստ մեր իջևանյան աղբյուրի` թալանել են Իջևան քաղաքի դատախազ Վասիլ Սարգսյանի բնակարանը` հափշտակելով ավելի քան 25 հազար ԱՄՆ դոլար ու ոսկյա զարդեր: Նշենք, որ Իջևանի դատախազ Վասիլ Սարգսյանը ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի մորաքրոջ որդին է:
Քննչական կոմիտեից մեզ հետ զրույցում հաստատեցին մեր տեղեկությունը: «Նման դեպք տեղի է ունեցել, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, բնակարանային գողության հատկանիշներով, Քրեական օրենսգրքի 254-րդ հոդվածի 2-րդ մասի: Այս պահի դրությամբ վնասի չափը հստակեցված չէ, այդ ուղղությամբ միջոցներ են ձեռնարկվում»,- ասաց քննչականի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը»։

Пресса дня 12:23 01/03/2023 Армения
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в субботу, 25 февраля, в городе Иджеван был зафиксирован случай кражи.
«Как сообщают наши источники, ограбили квартиру прокурора города Иджеван Тавушской области Васила Саркисяна, похитив более 25 тысяч долларов США и золотые украшения. Отметим, что прокурор Иджевана Васил Саркисян – племянник министра внутренних дел Ваге Казаряна.
Эту информацию в Следственном комитете подтвердили в беседе с нами. ″Такой случай произошел, инициировано уголовное производство по признакам квартирной кражи, по части 2 статьи 254 Уголовного кодекса. На данный момент размер причиненного ущерба не уточнен, в этом направлении ведутся работы″, - сказал пресс-секретарь СК Гор Абрамян», - пишет газета.