Իրավունք 18:14 04/03/2023 Հայաստան
ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի ու կարտոֆիլ վաճառողների վեճի փաստով քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալված քաղաքացին ազատ է արձակվել։
«Նա երեկ երեկոյան ազատ է արձակվել։ Այդ վարույթով դեռևս քրեական հետապնդում որևէ անձի նկատմամբ հարուցված չէ, նախաքննությունը շարունակվում է»,-Panorama.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ մարտի 3-ին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը վեճի է բռնվել Տիգրանյան փողոցում կարտոֆիլ վաճառող քաղաքացիների հետ, ինչից հետո շտապել է ոստիկանության բաժին ու հաղորդում ներկայացրել։ Փաստի առթիվ  քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Քրեական օրենսգրքի 297 հոդվածի 1-ին մասի՝ խուլիգանության հատկանիշներով։

Право 18:25 04/03/2023 Армения
Задержанный в рамках судебного производства по делу о потасовке между депутатом от «Гражданского договора» Овиком Агазяряном и продавцами картофеля гражданин отпущен на свободу.
«Он вчера вечером был отпущен на свободу. Пока не возбуждено уголовного преследования по данному производству в отношении какого-либо лица, предварительное следствие продолжается», – сказали корреспонденту Panorama.am из СК.
Напомним, что 3 марта депутат от «ГД» Овик Агазарян «схлестнулся в рукопашной схватке с продавцами картофеля на улице Тиграняна», после чего поспешил в отделение полиции и представил сообщение о преступлении. «Было сообщение о физической агрессии и угрозах, которое уже направлено в Следственный комитет», – сказали в Полиции. Из СК отметили, что после получения сообщения инициировано уголовное производство.