Քաղաքական 13:30 05/03/2023 Արցախ
«Այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է բացել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։
Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող. փոխգնդապետ՝ Արմեն Մայորի Բաբայան, մայոր՝ Դավիթ Վալերիի Դանիելյան, լեյտենանտ՝ Արարատ Թելմանի Գասպարյան:
Եվս մեկ  ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների հսկողության տակ:
ՆԳ նախարարությունն այս ծանր պահին կիսում է զոհված ոստիկանների կորստի վիշտը, զորակցություն հայտնում նրանց ընտանիքների անդամներին:

Право 13:41 05/03/2023 НКР
Утром 5 марта, около 10:00, диверсионная группа ВС Азербайджана на местности под названием «Хайпалу» избрала мишенью дежурный  автомобиль сотрудников паспортно-визового управления Полиции и открыла по нему огонь. Об этом сообщает Полиция МВД Республики Арцах (НКР).
Вследствие диверсионной вылазки погибли трое сотрудников Полиции:
Подполковник Армен Майорович Бабаян
Майор Давид Валериевич Даниелян
Лейтенант Арарат Телманович Гаспарян.
Еще один служащий Полиции – лейтенант Давид Ашотович Овсепян – получил огнестрельное ранение в грудную клетку и находится в республиканском медцентре.
МВД Арцаха в эту трудную минуту разделяет горе утраты, выражает соболезнования членам семей погибших полицейских.