Առողջություն 11:53 06/03/2023
Թշնամու դիվերսիոն հարձակման հետևանքով վիրավորված ոստիկանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է՝ թույլ դրական դինամիկայով
Մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում  ստացած ծառայողը, ում երեկ վիրահատել էին,  շարունակում է գնտվել ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում։ ԱՀ առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, դԱյս պահի դրությամբ հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր՝ թույլ դրական դինամիկայով։
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կողմից «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի թիրախավորման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել մեկ ծառայող:

Здоровье 12:33 06/03/2023 НКР
Получивший ранение в результате азербайджанской диверсии полицейский прооперирован: врачи рассказали о состоянии его здоровья
Получившие ранение 5 марта вследствие нападения диверсионной группы Азербайджана служащий МВД полиции Арцаха, которого вчера прооперировали, продолжает находиться в отделении реанимации Республиканского медицинского центра Арцаха. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
Отмечается, что состояние здоровья врачи оценивают как стабильно тяжелое со слабой положительной динамикой.
Напомним, 5 марта, около 10:00, диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана пересекла линию соприкосновения и совершила вооруженное нападение на дежурную машину паспортно-визового управления Полиции Республики Арцах. В результате нападения были убиты трое сотрудников полиции, еще один получил ранение. Предварительный анализ обстоятельств убийства полицейских позволяет расценивать действия азербайджанской стороны как военное преступление.