Սյունիքում ձորը շրջված ավտոբուսը տեղափոխել է աշակերտներին և դպրոցի աշխատակիցներին, մեկ հոգի մահացել է
ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունը մանրամասներ է հայտնում այսօր Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ-ի վերաբերյալ,
«Մարտի 10-ին, ժամը 14:20-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոբուսը շրջվել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհի 16-րդ կմ-ին Օխտար գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին և անձնակազմին տեղափոխող «PAZ» մակնիշի ավտոբուսը դուրս է եկել ավտոճանապարհի եթևեկելի հատվածից և կամրջից (մոտ 5 մ բարձրություն) ընկել Աճանան գետը:
Փրկարարները 7 տուժածի մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենաներին։
Կապանի ԲԿ են հոսպիտալացվել թվով 24 տուժած (դպրոցի 9 աշխատակից և 15 աշակերտ): Հիվանդանոցում արձանագրվել է ուսուցիչ Թ․ Դ․-ի (ծնված 1970 թ․) մահը։

Общество 17:01 10/03/2023 Армения
Спасательная служба МВД Армении представляет новые подробности крупного ДТП на дороге Капан-Норашеник в Сюникской области РА.
Согласно информации, сегодня, 10 марта, в 14:21, в Сюникский областной центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что на автодороге Капан-Норашеник произошло ДТП – автобус скатился в ущелье, требуется помощь спасателей.
На место происшествия прибыли оперативная группа областного спасательного управления и один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда.
Выяснилось, что на 16-м км автодороги Капан-Норашеник автобус марки «PAZ», перевозящий учеников и коллектив средней школы села Охтар, съехал с проезжей части автодороги и с моста (с высоты примерно 5 м) упал в реку Ачанан.
Спасатели 7 пострадавших передали врачам кареты «Скорой помощи».
24 пострадавших (9 сотрудников школы и 15 учащихся) были госпитализированы в медцентр Капана, в больнице констатирована смерть учительницы – Т. Д. (1970 г.р.).