Քաղաքական 18:10 16/03/2023 Հայաստան
Այսօր Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՀԱՊԿ  գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի գլխավորած պատվիրակությանը։
ՊՆ հաղորդագրության համաձայ, կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մի շարք հարցերի, այդ թվում՝  հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի և Հայաստանի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության վերաբերյալ:
Մասնավորապես, խոսելով սահմանային իրավիճակի մասին, Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմների գործարկման վերաբերյալ տևական ժամանակ առկա խնդիրները և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ակնկալիքները:

Политика 19:27 16/03/2023 Армения
Сегодня министр обороны Армении Сурен Папикян принял прибывшую в Армению с рабочим визитом делегацию во главе с генеральным секретарем ОДКБ Имангали Тасмагамбетовым.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, состоялся обмен мнениями по ряду вопросов международной и региональной безопасности, в том числе о ситуации на армяно-азербайджанской границе и военно-политической обстановке вокруг Армении.
В частности, говоря о приграничной ситуации, Сурен Папикян представил существующие на протяжении длительного времени проблемы, связанные с задействованием механизмов коллективной безопасности ОДКБ, и ожидания министерства обороны Армении.