Քաղաքական 14:07 17/03/2023 Հայաստան
Ալիևի հայտարարությունը հակասում է Պրահայի և Սոչիի հայտարարություններին. ԱԽ և ՀԱՊԿ քարտուղարների արձանագրումը
Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին:
ԱԽ քարտուղարի պաշտոնը զբաղեցնող Գրիգորյանը շնորհավորել է Տասմագամբետովին՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշոնում նշանակման կապակցությամբ:
ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ստեղծված իրավիճակը: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը զեկուցել է Տաջիկստանի և Ղրղզստանի միջև սահմանազատման վերաբերյալ իրավիճակը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը: Կողմերն անդրադարձել են նաև Ադրբեջանի նախագահի նախօրեին արված հայտարարությանը՝ նշելով, որ դա հակասում է Պրահայի և Սոչիի հայտարարություններին:

Politics 15:15 17/03/2023 Armenia
Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan on Friday hosted Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov.
In its readout of the meeting, the Security Council said Grigoryan congratulated Tasmagambetov on his appointment as CSTO head.
They discussed the current situation in the CSTO zone of responsibility. The CSTO chief told his Armenian colleague about the demarcation of the border between Tajikistan and Kyrgyzstan.
“Armen Grigoryan briefed about the situation on the Armenian-Azerbaijani border. The sides also touched upon the Azerbaijani president’s latest statements, noting that they run counter to those made in Prague and Sochi,” reads the statement.