Քաղաքական 10:46 30/03/2023 Արցախ
«Ադրբեջանի զինուժն այսօր գիշեր փակել է Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղին`  Աղավնո և Տեղ գյուղերի արանքում:
Արդեն պատրաստ է փակված ճանապարհը շրջանցող՝ Սյունիքի մարզի Տեղ-Կոռնիձոր գրունտային նոր ավտոճանապարհը, որը միանում է 2022թ. օգոստոսին շահագործման հանձնված նոր՝ Կոռնիձոր-Հին շեն ճանապարհին («Բերձորի (Լաչինի) միջանցքին»): Տեղ-Կոռնիձոր նշված ճանապարհի ասֆալտապատման աշխատանքները Հայաստանի Հանրապետության կողմից ընթացքի մեջ են։
ՆԳ նախարարությունն իրազեկում է, որ Տեղ-Կոռնիձոր գրունտային ճանապարհը երթևեկելի է և, հաշվի առնելով Արցախի շարունակվող շրջափակումը, դրանով հնարավոր է իրականացնել Արցախի հումանիտար մատակարարումները ռուս խաղաղապահների և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից: Այդ ճանապարհն, ի դեպ, Արցախի Հանրապետության սահմանին՝ Հակարի գետի կամրջի մոտ վերահսկվում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի կողմից։
Հիշեցնենք, որ սկսած 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից, ադրբեջանական կողմը փակել է Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղու Շուշիի հատվածը։ Եվ արդեն 108 օր շարունակ Արցախի բնակչությունը զրկված է արտաքին աշխարհի հետ կապից»։

Политика 11:39 30/03/2023 НКР
Уже готова новая грунтовая дорога Тех-Корнидзор Сюникской области – в обход перекрытой  дороги, она соединяется со сданной в эксплуатацию в августе 2022 года дорогой Корнидзор-Хин шен («Бердзорским (Лачинским) коридором»). Республикой Армения осуществляются работы по асфальтированию дороги Тех-Корнидзор.
МВД информирует, что грунтовая дорога Тех-Корнидзор проходима и, учитывая продолжающуюся блокаду Арцаха, по этой дороге  возможна доставка гуманитарных грузов в Арцах российскими миротворцами и Международным комитетом Красного Креста.
Эта дорога на границе Республики Арцах, возле моста через реку Хакари, контролируется российским миротворческим контингентом.
Напомним, что с 12 декабря 2022 года азербайджанская сторона перекрыла Шушинский участок межгосударственной автомагистрали, соединяющей Арцах с Арменией. И вот уже 108 дней население Арцаха лишено связи с внешним миром».