ԱՄՆ-ում համերգի ժամանակ փլուզվել է թատրոնի տանիքը
Երեկ երեկոյան համերգի ժամանակ եղանակի պատճառով փլուզվել է ԱՄՆ Իլինյոս նահանգի Բելվիդեր քաղաքի Ապոլլո թատրոնի տանիքը։ CBS-ը գրում է, որ դրա հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, 28 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել։
Բելվիդերի հրշեջ ծառայության ղեկավար Շոն Շադլը հայտնել է, որ 5 մարդ դեպքի վայրից դուրս է եկել ծանր վնասվածքներով, 18-ը՝ միջին ծանրության, ևս հինգը՝ թեթև վնասվածքներով:
Մյուսները, հավանաբար, ինքնուրույն են հասել հիվանդանոց։ Հաղորդվում է, որ փլուզումը տեղի է ունեցել սաստիկ փոթորիկի պատճառով, ոի արագությունը հասել է 90 մղոն/ժ-ի։
Արտակարգ դեպքը տեղի է ունեցել համերգի մեկնարկից 30 րոպե անց։ Թատրոնի ներսում եղել է մոտ 260 մարդ՝ ներառյալ հանդիսատեսը, ելույթ ունեցողներն ու նվագախմբերի անդամները: Թատրոնի տարողությունը մոտ 1500 է։

Общество 14:53 01/04/2023 В мире
Как минимум один человек погиб и 28 получили травмы в результате обрушения крыши из-за урагана во время концерта в городе Белвидер, штат Иллинойс, сообщает МИР 24 со ссылкой на телеканал ABC.
Отмечается, что внутри театра в ожидании концерта группы Morbid Angel находились сотни человек, когда крыша здания обрушилась.
В офисе шерифа округа Бун подтвердили, что на место инцидента были вызваны несколько машин скорой помощи.
В свою очередь губернатор Иллинойса отметил в соцсетях, что власти штата «внимательно следит за сегодняшним обрушением крыши в театре «Аполлон» в Белвидере».