Քաղաքական 09:49 05/04/2023 Հայաստան
«Հայկական ալիքի խմբագրական թիմը պատրաստել է մի մանրամասն քարտեզ, որտեղ երևում է, թե ինչպես է 2020 թվականի նոյեմբերից հետո, այսինքն կապիտուլյանտների խոստացած «խաղաղության փուլում» Հայաստանի Հանրապետության միջազգայնորեն ճանաչված տարածքը գրավվել Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից։
Կարմիրով երևում են գրավված տարածքները, որոնցից վերջինը եղել է մեկ շաբաթ առաջ Սյունիքի տեղ գյուղում։
Այսպես մանր-մանր առաջ է գալու Ադրբեջանը, որովհետև իրենց դեմն առնելու փոխարեն ՀՀ դե-ֆակտո թուրքամետ իշխանությունները պայքարում են մեր՝ Հայաստանի քաղաքացիների դեմ և փորձում են մեզ չթողնել, որ մենք պայքարենք մեր երկրի համար։
Սա է ողջ էությունը ներկա իրավիճակի։  Հայաստանը չի կարող գոյատևել, եթե մեր երկրի ղեկը մնա թուրքամետների ձեռքին։

Politics 13:34 05/04/2023 Armenia
"The editorial staff of the Armenian Wave has drawn a map showing how the internationally recognized territory of the Republic of Armenia was seized by the Azerbaijani armed forces after November 2020, during the "era of peace" promised by the capitulators,” he wrote on Facebook on Wednesday.
“The captured territories are highlighted in red,” Geghamyan said, recalling Azeri troops advanced towards the village of Tegh in Syunik Province last week.
The expert insisted on the ouster of Prime Minister Nikol Pashinyan's “pro-Turkish” government for Armenia’s survival.