ԱՄՆ դեսպանը վստահեցնում է, որ Վաշինգտոնը չի ցանկանում «Երկրորդ ճակատը» բացել Վրաստանում
ԱՄՆ-ը չի ցանկանում, որ Վրաստանում «երկրորդ ճակատ» բացվի: «ՌԻԱ նաովստի»-ի փոխանցմամբ ասել է Թբիլիսիում ԱՄՆ դեսպան Քելի Դեգնանը։
«Ինչ վերաբերում է «երկրորդ ճակատին», ինչպես նախկինում, մենք բազմիցս հայտնել ենք, որ դա 100%-ով սուտ է: Ոչ մի պատճառ չկա, որ ԱՄՆ-ն ցանկանա Վրաստանին ծուղակը գցել: 30 տարի մենք փորձում ենք օգնել, ուժեղացնել ձեր հնարավորությունները, աջակցել ձեր սահմանները անվտանգության ամրապնդման գործում՝ պաշտպանության նախարարության, առափնյա պահպանության, սահմանային ոստիկանության համատեղ աշխատանքով»,-լրագրողներին ասել է Դեգնանը։
Դեսպանը ափսոսանք է հայտնել, որ երբեմն հնչում են դավադրության սխալ տեսություններ, այդ թվում՝ իշխող կուսակցության ներկայացուցիչների կողմից։
- Վրաստանի իշխող կուսակցության գլխավոր քարտուղարը ԱՄՆ-ին մեղադրում է ճնշում գործադրելու մեջ
- ԱՄՆ-ը վիզային պատժամիջոցներ է սահմանել Վրաստանի Արդարադատության բարձրագույն խորհրդի չորս անդամների նկատմամբ

Посол назвала сообщения о желании США открыть «второй фронт» в Грузии ложью
США не желают, чтобы в Грузии был открыт «второй фронт», заявила американский посол Келли Дегнан. Об этом сообщает РИА Новости.
«Что касается "второго фронта", как и раньше мы неоднократно сообщали, что это 100% ложь. Не существует никаких причин, почему бы США хотели загнать Грузию в ловушку. Мы в течение 30 лет пытаемся помочь, усилить ваши возможности, защитить ваши границы в усилении безопасности совместной работой м министерством обороны, береговой охраны, пограничной полицией», – заявила Дегнан журналистам.
Посол выразила сожаление, что иногда доносятся ошибочные теории заговоров, в том числе со стороны представителей правящих властей.