Քաղաքական 16:16 10/04/2023 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վայոց Ձորի մարզ։ Hayastan.news-ին հանդիպման մասնակիցներից մեկը պատմեց, որ միջադեպ է գրանցվել այցի ընթացքում։ Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ժամանակ քաղաքացիներից մեկը փորձել է հարվածել Փաշինյանին, նա անձրևանոցը նետել է ուղիղ Փաշինյանի ուղղությամբ։
Անվտանգության ծառայողները դեպքի վայրից քաղաքացուն հեռացրել են։
Panorama.am-ը փորձեց կատարվածի վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանից, սակայն վերջինը հեռախոսազանգերին չպատասխանեց։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Վայոց ձորի մարզ: Եղեգնաձորում կայացած խորհրդակցության ժամանակ նրան ներկայացվել է Վայոց ձորի մարզպետարանի 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը:

Политика 16:47 10/04/2023 Армения
Никол Пашинян посетил Вайоцдзорскую область Армении. Один из участников встречи рассказал корреспонденту Hayastan.news, что во время визита произошел инцидент. Согласно источнику, во время встречи один из граждан пытался ударить Пашиняна, он метнул зонт прямо в Пашиняна.
Сотрудники службы безопасности увели гражданина с места происшествия.
Корреспондент Panorama.am попытался получить комментарий по поводу инцидента у начальника департамента информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армена Хачатряна, однако последний не ответил на телефонные звонки.
Напомним, Никол Пашинян сегодня с рабочим визитом отбыл в Вайоцдзорскую область. В ходе совещания в Ехегнадзоре ему был представлен отчет о деятельности администрации Вайоцдзорской области на 2022 год.