Քաղաքական 17:48 12/04/2023 Հայաստան
Լրագրող Անի Գևորգյանը ֆեյբուքյան իր էջում անդրադարձել է Ալեն Սիմոնյանի հայտարարություններին, թե ինքը հրաժարվել է գումարի պահանջից։
«Ես Ալեն Սիմոնյանի հետ առանձին որևէ պայմանավորվելու բան չունեմ։ Կա դատարանի վճիռ, ես այն կատարելու եմ։ Եթե գումար չէիր ուզում, ինչո՞ւ էիր 2 մլն դրամի փոխհատուցման պահանջ ներկայացնում և այդ պահանջը բոլոր ատյաններում պահում»,-նշեց նա։
Լրագրողի խոսքով, եթե Ալեն Սիմոնյանը շարունակի այդ թեման,  ապա ստիպված կլինի հրապարակել նամակագրությունը։
«Կոպեկ առ կոպեկ այդ գումարը տալու եմ, մնացածն Ալեն Սիմոնյանի խնդիրն է»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ դատարանը պարտավորեցրել է լրագրող Անի Գևորգյանին 275 հազար դրամ վճարել Ալեն Սիմոնյանին։ Գումարը հավաքելու համար լրագրողը դրամահավաք է կազմակերպել։

Политика 18:20 12/04/2023 Армения
Журналист Ани Геворкян на своей странице в соцсети Facebook обратилась к заявлениям председателя Национального Собрания Армении Алена Симоняна, что он отказался от требования выплатить сумму.
«Мне не о чем договариваться отдельно с Аленом Симоняном. Есть решение суда, и я его исполню. Если он не хотел денег, тогда почему представил требование по выплате компенсации в размере 2 млн драмов и сохранил это требование во всех инстанциях?» – отметила она.
По словам журналиста, если Ален Симонян продолжит эту тему, то она будет вынуждена обнародовать их переписку.
«Выплачу копейку за копейкой, остальное – проблема Алена Симоняна», – отметила она.
Напомним, суд обязал журналиста Ани Геворкян выплатить 275 тысяч драмов спикеру НС Алену Симоняну. Для этого журналист организовала сбор средств у здания парламента РА.