Քաղաքական 16:00 13/04/2023 Հայաստան
Հայաստանի համար այս ծանր, բարդ ու դժվարին շրջանում, երբ նախօրեին Տեղում չորս զինծառայող զոհվեց, վեցը վիրավորվեց, երբ բնակիչները սեփական ուժերով բռնում են թշնամի երկրի զինծառայողին, երկրի խորհրդարանի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը Սանկտ Պետերբուրգում ժամանացն է վայելում կնոջ հետ։
«Սանկտ Պետերբուրգն ու Էրմիտաժը գերեցին իմ սիրտը»,-ինսթագրամում գրել է Ալեն Սիմոնյանի կինը՝ Մարիամ Մարգարյանն ու րոպեներ առաջ  հրապարակել լուսանկարներ։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 12-15-ը Սանկտ Պետերբուրգ գործուղված  Ալեն Սիմոնյանի ատվիրակությունը  պետք է մասնակցի ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և լիագումար նիստերին, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովների աշխատանքներին մասնակցելու համար։ Պատվիրակության հետ ՌԴ է մեկնել նաև Ալեն Սիմոնյանի կինը։

Политика 16:19 13/04/2023 Армения
В столь тяжелый для Армении период, когда 11 апреля в селе Тех погибли 4 военнослужащих и 6 получили ранения, когда местные жители собственными силами поймали военнослужащего вражеского государства, спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян в Санкт-Петербурге проводит досуг со своей супругой.
«Санкт-Петербург и Эрмитаж покорили мое сердце», – написала на своей странице в соцсети Instagram супруга Алена Симоняна – Мариам Маргарян и опубликовала фотографии.
Напомним, ранее пресс-служба НС Армении сообщила, что с 12 по 15 апреля делегация во главе с председателем Национального Собрания Аленом Симоняном отправится в Санкт-Петербург. Делегация примет участие в работе Совета и пленарных заседаниях Межпарламентской Ассамблеи СНГ, постоянных комитетов СНГ Межпарламентской ассамблеи.