Քաղաքական 11:12 17/04/2023 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Կառավարությունից հայտնում են՝ ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ:
Դարերի խորքից եկող և պատմական փորձություններով ամրացած հայ սիրիական բարեկամությունն այն հենքն է, որի վրա շարունակում են զարգանալ երկու երկրների եղբայրական հարաբերությունները:
Համոզված եմ, որ Սիրիան բավարար ուժ և տոկունություն ունի՝ հաղթահարելու ավերիչ երկրաշարժի հետևանքները և երկրի առջև ծառացած այլ մարտահրավերներ:
Ցանկանում եմ հաստատել մեր պատրաստակամությունը Սիրիայի համար այս դժվարին ժամանակաշրջանում նպաստելու և աջակցելու Սիրիայի վերականգնման գործընթացներին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Politics 11:57 17/04/2023 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to President Bashar al-Assad of the Syrian Arab Republic on his country's national holiday, the premier's office reported on Monday. The full message is below.
I heartily congratulate you and the friendly people of Syria on the occasion of the national holiday of the Syrian Arab Republic.
The Armenian-Syrian friendship, coming from the depths of centuries and strengthened by historical trials, is the foundation on which the fraternal relations of the two countries continue to develop.
I am convinced that Syria has enough strength and resilience to overcome the consequences of the devastating earthquake and other challenges the country is facing.
I would like to confirm our readiness to contribute and support the Syrian reconstruction process in this difficult period for Syria.
I wish you good health and success, and lasting peace and prosperity to the friendly people of Syria.”