Երևանի նոր տրոլեյբուսները Լարսի թունելներում են
Մինչև շաբաթվա վերջ Երևան կհասնեն նոր տրոլեյբուսների առաջին խմբաքանակը։ Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում ասաց տրանսպորտի վարչության պետ Հայկ Սարգսյանը։
Նրա խոսքով, ժամկետներն արդեն անցել են, նախատեսվում է մինչև շաբաթվա վերջին առաջին խմբաքանակը լինի Երևանում։
«Իրենց չափերից ելնելով` վերջերս ենք ստացել Լարսի թունելներն անցնելու թույլտվություն»,-նշեց Հ.Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը սեփական միջոցներով ձեռք է բերել 15 նոր տրոլեյբուս, ևս 15-ը ձեռք կբերվի կառավարության աջակցությամբ:

Общество 12:45 17/04/2023 Армения
До конца недели в Ереван прибудет первая партия новых троллейбусов. Об этом на сегодняшнем заседании мэрии Еревана сообщил начальник управления транспорта Айк Саркисян.
По его словам, сроки уже истекли, предполагается, что первая партия прибудет в Ереван к концу недели.
«Из-за их размеров, недавно получили разрешение на прохождение через тоннели Ларса», – отметил А. Саркисян.
Напомним, мэрия Еревана на собственные средства приобрела 15 новых автобусов, ещё 15 будет приобретено при содействии правительства РА.