Տեղի ավագանու ընդդիմադիր անդամին ծեծելու վերաբերյալ ոստիկանությունը հաղորդում չի ստացել
Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի ավագանու ընդդիմադիր «Ապրելու երկիր» խմբակցության անդամ Մասիս Զեյնալյանն այսօր հայտարարել էր՝ ապրիլի 18-ին համայնքապետարանի մշակույթի տանը, աշխարհազորի մասնակցությամբ տեղի ունեցած հանդիպմանը, իրեն ծեծի են ենթարկել՝ կոտրելով երկու ատամն ու պատռելով շրթունքը։ Սակայն ոստիկանությունը մինչ այս պահը դեպքի վերաբերյալ հաղորդում չի ստացվել։
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից Panorama.am-ը տեղեկացավ, այդ դեպքի հետ կապված որևէ հաղորդում, ահազանգ չի ստացվել։
Հիշեցնենք, որ իրեն ծեծի ենթարկելու մասին Մասիս Զեյնալյանը հայտնել էր «Ազատություն» ռադիոկայանը։
Պատճառն, ըստ Զեյնալյանի, իր տված հարցն է եղել՝ «օրենքի ո՞ր կետով են ուզում աշխարհազորին փոխարինել Տեղ համայնքի բնակիչներով և մարդկանց սահման տանել, եթե Պաշտպանության նախարարությունը ռազմական դրություն չի հայտարարել»։
Մասիս Զեյնալյանի պնդմամբ, ծեծկռտուքին ներկա են եղել Տեղ համայնքի ղեկավար Ղուլունցն ու Սյունիքի աշխարհազորի շտաբի պետ Կարո Ավանեսյանը, սակայն նրանք որևէ կերպ չեն էլ փորձել միջամտել։ Երեկվա հավաքն, ըստ ավագանու ընդդիմադիր անդամի, կազմակերպել է պաշտպանության նախարարի խորհրդական Մելիքսեթ Պողոսյանը, ով նաև Տեղի համայնքապետ Դավիթ Ղուլունցի քեռին է։

Право 16:29 19/04/2023 Армения
Член оппозиционной фракции «Страна жизни» в Совете старейшин общины Тех Сюникской области Армении Масис Зейналян сегодня заявил, что на состоявшейся 18 апреля в доме культуры общины с участием ополченцев встрече его избили, сломав два зуба и разбили губу. Однако полиция до сих пор не получила сообщение о случившемся.
Корреспондент Panorama.am из пресс-службы Полиции РА сообщили, что по факту инцидента не получено каких-либо сообщений.
Напомним, об избиении Масис Зейналян сообщил накануне, 18 апреля, в интервью радиостанции «Свобода» («Азатутюн»).
Причина, по словам М. Зейналяна, заключается в заданном им вопросе о том, «в соответствии с каким пунктом закона ополчение хотят заменить жителями общины Тех и забирать людей на границу, если Минобороны не объявило военное положение».
Как утверждал Масис Зейналян, очевидцами инцидента стал руководитель общины Тех Давид Гулунц и начальник штаба Сюникского ополчения Каро Аванесян. Однако никто из них не попытался вмешаться. Вчерашнюю встречу, по словам оппозиционера, организовал советник министра обороны Армении Меликсет Погосян, который приходится дядей главе общины Тех Давиду Гулунцу.