Քաղաքական 12:35 20/04/2023 Հայաստան
Աշոտյան. Երբ Բաբայանի նման մեկը խոսում է լրջությունից, անգամ Նիկոլի կերած խաշած կուկուռուզի ծիծաղն է գալիս
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով Սամվել Բաբայանի հայտարարություններին, գրում է.
«Երեկ այսպես կոչված Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հերթական պետպատվերն էր. Պետրոսին հեռակապով հյուր էին կպցրել Սամվել Բաբայանին։
Ուղեղների լվացման նիկոլական գուռուները և ժողովրդին էշի տեղ դնելու վարպետները 3 նպատակ էին հետապնդում, երեքն էլ տապալված։
1.  Արցախի քաղաքական դաշտի վրա սուր ճոճելն էր պետնախարար դառնալու հայտով, որպեսզի չըմբոստանան Նիկոլի՝ Արցախը հանձնելու դավադրության դեմ։
Այս մանյովրը տապալված է, քանզի Արցախում Բաբայանից շատ վաղուց չեն վախենում։
2. 44-օրյա պատերազմի մեղքը Նիկոլի վրայից հանելու փնթի փորձն էր, քանզի թե «նախկինների», թե գեներալների վրա մեղքը գցելը իրեն սպառած, դատարկ և կեղծ քարոզչական ճիգ է։
3. Սերժ Սարգսյանին կպնելը։ Երրորդ նախագահի կողմից վերջին ելույթներում բերված փաստերն ու փաստարկները անգամ ճարտասան և ստախոս Նիկոլը հերքել չի կարողանում։ Ուստի գործի է դրել իրեն ծառայող գործիքներին մեր դեմ քսի տալու անարդյունավետ մեխանիզմը։ Երբ Բաբայանի նման վարկաբեկված, դատարկ և հիվանդագին ինքնասիրահարված  մեկը խոսում է լրջությունից և անլրջությունից, անգամ Նիկոլի կերած խաշած կուկուռուզի ծիծաղն է գալիս։
Ի մի բերելով փաստենք, որ Բաբայանի կողմից Նիկոլին երեկ մատուցած հերթական «բարոյական աջակցությունը» տապալված էր։

Политика 13:03 20/04/2023 Армения
Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), экс-глава Постоянной комиссии Национального Собрания по внешним связям Армен Ашотян прокомментировал вчерашние высказывания экс-командующего Армией обороны Арцаха, бывшего секретаря Совбеза Арцаха Самвела Бабаяна в интервью Общественному телевидению Армении.
Запись Ашотяна приводим ниже без изменений:
«Вчера в эфире так называемого Общественного телевидения был очередной госзаказ: у Петроса по видеосвязи был Самвел Бабаян.
Николовские гуру промывания мозгов и мастера оболванивания собственного народа преследовали 3 цели, все три они не увенчались успехом.
1. Бабаян размахивал мечом на политическом поле Арцаха с заявкой стать госминистром, чтобы политическая элита Арцаха не восстала против заговора Никола сдать Арцах.
Этот маневр не удался, потому что в Арцахе Бабаяна давно не боятся.
2. Это была очередная жалкая попытка переложить вину за 44-дневную войну с Никола, ибо обвинять "бывших" или генералов - исчерпанная, пустая и лживая пропагандистская потуга.
3. Зацикливаться на Серже Саргсяне. Даже красноречивый лжец Никол не может отрицать факты и аргументы, представленные третьим президентом в его последних выступлениях. Поэтому он привел в действие малоэффективный механизм инструментов личного использования, которые служат ему против нас. Когда такой дискредитированный, пустой и болезненно-самовлюбленный человек, как Бабаян, рассуждает о серьезности и легкомыслии, смеется даже съеденная Николом вареная кукуруза.
Подводя итоги, скажем, что очередная «моральная поддержка», которую Бабаян пытался оказать Николу вчера, не удалась».