Հասարակություն 14:43 20/04/2023 Հայաստան
«Ինձ ոչ մեկը Հ1-ից չի հեռացրել, ես այստեղ աշխատել եմ, աշխատում եմ և ոչ մի խնդիր չունեմ»,- այս մասին «Հրապարակի» հետ զրույցում ասել է դիզայներ, ոճաբան Արամ Նիկոլյանը՝ անդրադառնալով այն լուրերին, թե Հանրային հեռուստաընկերությունից փորձում են հեռացնել իրեն:
Ոճաբանը նաև նշել է, որ աշխատանքը բնականոն կերպով շարունակվում է նաև «Արամ Նիկոլյան» հագուստի խանութ սրահում: Նիկոլյանն այլ հարցերի չի ցանկացել պատասխանել՝ նշելով, որ առաջիկայում հանդես է գալու մամուլի հաղորդագրությամբ։
«Այս պահին այլ բան ասել չեմ կարող, առաջիկայում պրես ռելիզ կտարածեմ ու կխոսեմ», - ասել է ոճաբանը:
Հիշեցնենք, որ Երևանում՝ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, ապրիլի 15-23-ն անցկացվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն։ Առաջնության բացման արարողությանը դիզայներ Արամ Նիկոլյան հենց բեմում այրում է Ադրբեջանի դրոշն ու հեռացնում այն։ Դրանից հետո նրան բերման էին ենթարկել, այնուհետև ազատ արձակել։

Общество 15:21 20/04/2023 Армения
«Меня никто с Общественного телевидения не увольнял, я здесь работал, работаю и никаких проблем у меня нет», – заявил в комментарии для Hraparak.am дизайнер, стилист Арам Николян, коснувшись сведений о том, что его пытаются уволить с работы.
Стилист также отметил, что нормальный рабочий процесс продолжается и в магазине- салоне одежды «Арам Николян». При этом на другие вопросы он ответить отказался, указав, что в ближайшее время опубликует заявление для прессы.
Напомним, на церемонии открытия чемпионата Европы 14 апреля в СКК им. Демирчяна во время представления стран-участниц дизайнер Арам Николян перехватил флаг Азербайджана у девушки-знаменосца, поджег его и вынес со сцены. Его после этого подвергли приводу в Полицию, затем отпустили.
После инцидента в Азербайджане решили прекратить участие своих тяжелоатлетов в чемпионате в Ереване.