Բավական է հանդուրժենք նրա անպատասխանատու և հանցավոր կեցվածքը․ Էդգար Ղազարյան
«Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները վկայում են նրա իշխանության ապօրինի լինելու մասին»,- Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքական-հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։
«Այն որ Փաշինյանն ասում է ՀՀ տարածքը 29800 քառ․կմ է, այստեղից պարզ է, որ նա Արցախը հանձնել է Ադրբեջանին։ Բայց նա այդ 29800 քառ․կմ տարածքի վրա էլ իշխանություն չունի, հիմա նա կարո՞ղ է գնալ Ջերմուկի սար, Ջերմուկի վարչական տարածքի քարտեզի վրա իմ նշած հատվածը կարո՞ղ է, թող գնա այնտեղ, որտեղ հիմա ադրբեջանցիները նստած են։ Կարո՞ղ է նա Սև լճի կամ Վերին Շորժայի այն հատվածը գնալ, որտեղ նստած են ադրբեջանցիները։ Նա հայ ժողովրդի թշնամին է, որին պետք է վռնդել հանրային կյանքից ընդհանրապես։ Օրը տասը բան է ասում։ Այդ Մադրիդյան սկզբունքների մասին այսօ՞ր է իմացել»,- ասաց Ղազարյանը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքական գործիչը պետք է պատասխանատվություն կրի իր ասած յուրաքանչյուր խոսքի համար։
«Անպատասխանատվությունը ծնում է նոր հանցանքներ։ Բավական է մենք հանդուրժենք նրա անպատասխանատու և հանցավոր կեցվածքը մեր պետության և ժողովրդի հանդեպ»,- նշեց Էդգար Ղազարյանը։
- Սկսում ենք գործընթաց՝ ձևավորում ենք նոր, ժամանակավոր հակաճգնաժամային կառավարություն․ Արամ Սարգսյան
- Թագը կորցրած թագավորը ծառայում է թագը վերցնողին․ Գյուլնարա Ալեքսանյան
- Մեզ աստտիճանաբար մղում են մահվան հետ հաշտվելու գաղափարը․ Սերժ Սրապիոնյան
- Բողոքի ակցիա Ազատության հրապարակում՝ գործող իշխանության հեռացման և Արցախի անկախության ճանաչման պահանջով

Политика 20:50 21/04/2023 Армения
«Заявления Никола Пашиняна свидетельствуют о нелегитимности его власти», – заявил в беседе с журналистами на площади Свободы в Ереване 21 апреля общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
«Пашинян говорит, что территория Армении составляет 29 800 квадратных километров, отсюда ясно, что он сдал Арцах Азербайджану. Но он не обладает властью и над территорией в 29 800 квадратных километров. Может ли он сейчас отправиться в горы в Джермуке? В ту часть на административной территории Джермука, которую я отмечу на карте. Пусть отправиться туда, где сейчас сидят азербайджанцы. Может ли он отправиться в ту часть Черного озера (Сев лич) или села Верин Шоржа, где сидят азербайджанцы? Он – враг армянского народа, которого следует вообще исключить из общественной жизни», – сказал Казарян.
По его словам, политический деятель должен нести ответственность за каждое свое слово.
«Безответственность порождает новые преступления. Хватит уже терпеть его безответственное и преступное отношение к нашему государству и народу», – сказал Эдгар Казарян.