Իրավունք 16:27 25/04/2023
Գլխավոր դատախազությունը չի մեկնաբանում ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ Հովհաննես Քոչարյանի՝ աշխատանքից ազատվելու վերաբերյալ լուրերը։
Մի քանի ԶԼՄ-ներ, վկայակոչելով իրենց աղբյուրները, գրել են, որ Հովհաննես Քոչարյանն ազատման դիմում է գրել։ Նաև նշվում է, որ նա զբաղվելու է մտերիմ անձի առողջական հարցերով:
Panorama.am-ը փորձեց գլխավոր դատախազությունից ճշտել Քոչարյանի ազատման վեարաբերյալ տեղեկությունը, սակայն ասացին, որ չեն մեկնաբանում։
Հիշեցնենք, որ Հովհաննես Քոչարյանը նշանակվել էր զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնում 2022 թ. դեկտեմբերին։

В Генпрокуратуре Армении не прокомментировали новость об увольнении заместителя военного прокурора
Генпрокуратура Армении не комментирует сведения об увольнении Ованнеса Кочаряна с должности заместителя военного прокурора РА.
Несколько СМИ со ссылкой на свои источники, отметили, что Ованнес Кочарян написал заявление об уходе. Отмечается также, что он занимается вопросами здоровья близкого человека.
Корреспондент Panorama.am пытался уточнить это в Генпрокуратуре РА, однако там отметили, что воздержатся от комментариев.
Напомним, Ованнес Кочарян был назначен на должность заместителя военного прокурора Армении 6 декабря, приказом генпрокурора Анны Вардапетян.