Քաղաքական 17:12 28/04/2023 Արցախ
«Ապրիլի 28-ին ժամը 12:15-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում  Նախիջևանիկի համայնքի ղեկավար Սևակ Պետրոսյանից հաղորդում է ստացվել, որ նշված գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակել են քաղաքացու ուղղությամբ:
Դեպքի վայր մեկնած տեղամասայի տեսուչը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 11:05-ի սահմաններում` Ասկերան քաղաքի բնակիչ Արթուր Ռամազյանը  «Բելառուս 82» մակնիշի տրակտորով, նշված տարածքում գտնվող նռան այգում, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ։
Վերջինս գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցրել է։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»։

Право 20:19 28/04/2023 НКР
28 апреля в 12:15 в райотдел Полиции Аскерана от руководителя общины Нахиджеваник Севака Петросяна поступило сообщение о том, что с боевой позиции ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра открыли огонь в направлении гражданина, выполнявшего сельскохозяйственные работы на административной территории указанного села. Об этом сообщает пресс-служба Полиции МВД Республики Арцах (НКР).
«Выехавший на место происшествия участковый инспектор выяснил, что в тот же день около 11:05 житель города Аскеран Артур Рамазян на тракторе марки «Беларус 82» выполнял сельскохозяйственные работы в гранатовом саду на указанной территории, когда с прилегающих азербайджанских боевых позиций из стрелкового оружия был открыт огонь в направлении трактора.
Последний сельхозработы прекратил. Об инциденте проинформирован Российский миротворческий контингент», – говорится в сообщении.