18:18 29/04/2023 Հայաստան
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 16 անձ այսօր, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ  մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ 10 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 394 հիվանդ։

Здоровье 18:53 29/04/2023 НКР
В связи с продолжающейся незаконной блокадой Азербайджаном Республики Арцах (НКР) сегодня при посредничестве Международного комитета Красного Креста (МККК) 16 пациентов с патологиями, требующими срочного хирургического вмешательства, были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский Центр» министерства здравоохранения Республики Арцах. м
Как сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха, 10 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
До сегодняшнего дня при посредничестве и сопровождении МККК из Арцаха в Армению были перевезены 394 пациента.