Քաղաքական 13:40 09/05/2023 Հայաստան
«Ցանկացած ժողովուրդ ունենում է տապալումներ, ձախողումներ։ Մենք դրան էլ պետք է պատրաստ լինենք։ Պետք է ոչ թե ձեռքներս ծալենք, նստենք, սգանք, այլ պետք է աշխատենք ու պայքարենք»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա նշեց, որ հայ ժողովուրդը պայքարող տեսակ է, ունենք փայլուն երիտասարդություն բոլոր բնագավառներում՝ արվեստում, մշակույթում, սպրոտում, կրթության ու գիտության բնագավառներում։
«Նրանք միջազգային տարբեր մրցույթներում հաղթող են դառնում, ինչը նշանակում է, որ մենք հաղթող ժողովուրդ ենք։ Միայն պետք է կարողանանք մեր սխալները, բաղթողումներն ուղղել, դուխ տալ մեր երիտասարդներին, մեր ժողովրդի մեջ համերաշխություն սերմանել։ Այդ դեպքում կլինի մեր ազգի վերելքը»,-ասաց Ծառուկյանը։

Политика 14:08 09/05/2023 Армения
«Неудачи и провалы бывают у всех народов. Мы должны быть готовы и к этому. Мы должны не сидеть сложа руки и скорбеть, а работать и бороться», – заявил в беседе с журналистами лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян.
Он отметил, что армянский народ – борющийся вид, у нас блестящая молодежь во всех сферах: в искусстве, культуре, спорте, образовании и науке.
«Они становятся победителями различных международных конкурсов, турниров, а это значит, что мы – побеждающий народ. Мы просто должны суметь исправить свои ошибки и упущения, подбодрить молодежь, посеять солидарность среди нашего народа. Только в этом случае мы увидим подъем нашего народа», – сказал Царукян.