Պատմությունը կրկնվելու հատկություն ունի, մի օր կրկին մենք կվերադառնանք․ «Որդիների կանչ» ՀԿ
Մենք ԴԵՌ չենք պարտվել, մենք մի նոր պայքար ունենք սկսելու, մենք շա՜տ քիչ ժամանակ ունենք կրթվելու, հզորանալու, հզորացնելու բանակն ու կրկին մարտի դուրս գալու…անգամ այդ «շատ քիչ»-ն էլ չունենք
Դուրս ենք գալու այս անգամ ավելի վճռական ու ավելի վրեժի ծարավով անհագ։ Չէ՞ որ մենք ունենք 1 Վրեժ և 1 Հայրենիք։
ԽՈՍՏԱՆՈՒՄ ենք ամեն հնարավոր և անհնար բան անել, որպեսզի քեզ հետ բերենք մեր գեղեցկուհի, մեր հույսի ու լույսի քաղաք՝ ՇՈՒՇԻ…
Չէ, դու դժգույն ու անշուք չես, քեզ էդպիսին դարձրին թշնամու մոտ պատանդ թողնելով…
Շուշիի համար մղվող մարտերում քաջաբար նահատակվել են՝ Հակոբ Եղիազարյանը, Գևորգ Ավդիխանյանը, Արամ Թորոսյանը, Գոռ Սարգսյանը և էլի ու էլի շատ քաջեր…

Общество 19:23 09/05/2023 Армения
Общественная организация «Зов сыновей»: История имеет свойство повторяться, однажды мы вернемся снова
Общественная организация «Зов сыновей» пишет:
«Сражение выигрывает тот, кто твердо решил его выиграть…
Мы ПОКА не потерпели поражение, нам предстоит начать новую борьбу, у нас мало времени, чтобы обучиться, стать сильнее, усилить армию и вновь выйти на поле боя… даже этого времени у нас нет.
И тогда мы выйдем более решительными и с ненасытной жаждой мести. Ведь у нас 1 возмездие и 1 Родина.
Обещаем сделать всё возможное и невозможное, чтобы вернуть тебя, наш красивый город, город надежды и света – Шуши…
Нет, ты не мрачный и безликий, тебя сделали таким, оставив в плену у врага…
В боях за Шуши героически погибли – Акоп Егиазарян, Геворк Авдиханян, Арам Торосян, Гор Саркисян и очень, очень многие герои…