Նիկոլի Հայաստանում խոսել ընտրությունների մասին՝ տեղին չէ. Արթուր Վանեցյան
«Այս փուլում խոսել Երևանի քաղաքապետարանի ընտրությունների մասին, կարծում եմ՝ տեղին չէ։ Նիկոլի Հայաստանում, երբ չգիտենք, թե ինչ վիճակ է լինելու վաղը կամ այսօր, խոսել ՏԻՄ ընտրությունների մասին՝ տեղին չէ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նա կարծում է, եթե այսօր խոսի Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցել-չմասնակցելու, մասնակցելու ֆորմատի մասին, հանրության մի զգալի մասը ճիշտ չի հասկանա։
«Մենք այսօր կանգնած ենք լրջագույն խնդրի առջև, ամեն օր կորցնում ենք Հայաստանի սուվերեն տարածքներից, ունենում ենք զոհեր, 120 հազար մեր հայրենակիցներն այսօր շրջափակման մեջ են, կանգնած են բնաջնջման վտանգի առջև, ու այսօր խոսել Երևանի քաղաքապետի ընտրություններից, լուրջ չեմ համարում դա»,- ասաց ընդդիմադիր քաղաքական գործիչը։
Ա. Վանեցյանը նշեց, որ «Հայրենիք» կուսակցությունը մշտապես մասնակցում է ցանկացած քաղաքական գործընթացների և եթե օրը գա և որոշում կայացնեն, որ մասնակցելու են, անպայման կտեղեկացնեն։

Артур Ванецян: Неуместно говорить о выборах в «николовской» Армении
«Неуместно говорить сейчас о выборах в мэрию Еревана. В николовской Армении, когда не знаем, какая ситуация сложится завтра или даже сегодня, говорить о выборах в органы местного самоуправления – не к месту», – заявил в беседе с журналистами председатель партии «Отечество» («Айреник»), бывший директор СНБ Армении Артур Ванецян.
А. Ванецян полагает, если он заявит о формате участия или неучастия в выборах в Совет старейшин Еревана, значительная часть общества неправильно поймет.
«Сегодня мы стоим перед серьезнейшими проблемами, каждый день теряем часть суверенной территории Армении, несем потери, до сих пор 120 тысяч наших соотечественников находятся в блокаде, стоят перед угрозой этнической чистки, и не к месту говорить сейчас о выборах мэра, не считаю это серьезным», – отметил оппозиционный политический деятель.
Артур Ванецян подчеркнул, что партия «Отечество» всегда участвует в любых политических процессах и, если они примут решение об участии, обязательно проинформируют.