Իրավունք 15:26 10/05/2023 Հայաստան
Հանրապետության հրապարակից քիչ այն կողմ գտնվող «Շերեփ» ռեստորանում երեկ տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով 8 անձ տարվել է ոստիկանություն։
Panorama.am-ին իրավապահ այս մարմնից հայտնեցին, որ երեկ ժամը 16։15-ին պարեկային ծառայության ծառայողները խուլիգանութուն կատարելու  հիմքով ձերբակալել ու բաժին են տեղափոխել 7 անձի, ավելի ուժ ոստիկանություն է հրավիրվել ևս մեկ անձ։
Ըստ աղբյուրի, վեճն առաջացել է վճարի չափի շուրջ, քաղաքացիների ու ռեստորանի աշխատակիցները վիճաբանության  ժամանակ  խախտել են հասարակական կարգը, փոխադարձ հարվածներ են հասցրել միմյանց ու հնչեղրել սեռական բնույթի հայհոյանքներ։
«Ձերբակալված անձինք ու կազմված փաստաթղթերը ներկայվել են քննչական մարմնին»,-ասացին ոստիկանությունից։
Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ  ոստիկանություն տարվածներն ազատ են արձակվել, կողմերից որևէ մեկը բողոք չի ներկայացրել։
«Քննչական կոմիտեին փոխանցված տվյալներով ռեստորանում վիճաբանություն է եղել հաճախորդների և ռեստորանի աշխատակիցների միջև, հնչել են հայհոյանքներ, փոխադարձ հարվածներ։
Ոստիկանությունը ռետորանի մոտից մի քանի անձանց տարել է ոստիկանություն։ Սակայն նախնական գործողությունների արդյունքում նշված տվյալները՝ ծեծկռտուքի  վերաբերյալ  չեն հաստատվել, հանցագործության մասին հաղորդում որևէ անձից չի ստացվել։ Այդ պատճառով քրեական վարույթ չի նախաձենվել՝ հիմքերի բացակայության հիմքով»,-նշեցին ՔԿ-ից։

Право 16:01 10/05/2023 Армения
Корреспонденту Panorama.am из полиции сообщили, что сотрудники патрульной службы накануне в 16:15 на основании совершения хулиганства задержали и доставили в отделение полиции 7 лиц, позднее в полицию был приглашен ещё один человек.
Согласно источнику, спор возник из-за чека, во время спора между посетителями и работниками ресторана был нарушен общественный порядок, стороны нанесли удары друг другу и озвучили оскорбления.
«Задержанные лица и составленные документы были переданы в следственный орган», – сообщают из полиции.
Из Следственного комитета сообщили, что задержанные были отпущены, и ни одна из сторон не представила жалобу.
«По переданным следственному комитету данным, в ресторане произошел конфликт между посетителями и сотрудниками ресторана, были озвучены оскорбления, нанесены удары.
Сотрудники полиции подвергли приводу несколько человек, находящихся у входа в ресторан. Однако в результате предварительных действий указанные данные относительно драки не были подтверждены, и ни одна сторона не представила сообщение о преступлении. На этом основании не инициировано уголовное производство», – отмечают из СК.