Մեսրոպ Առաքելյան. Քաղաքապետարանը նախատեսում է 21.000 դոլարով թանկ տրոլեյբուսներ գնել
«Երևանի քաղաքապետարանի կողմից ավտոբուսների ձեռքբերման հնարավոր չարաշահման մասով իրավապահ մարմինների անգործությունը նորանոր «հաջողություններ» է գրանցել։
2022թ․ հունիսին անցկացվել է մրցույթ 15 չինական տրոլեյբուս ձեռքբերելու համար, մեկ տրոլեյբուսի գինը 138.560.000 դրամ՝ 337.000 դոլար։
Եվ ահա, 2023թ․ ապրիլին ընթացքի մեջ է նոր մրցույթ ևս 15 չինական տրոլեյբուս ձեռքբերելու համար նույն 138.560.000 դրամ գնով, որը սակայն կազմում է արդեն 358.000 դոլար՝ 21.000 դոլարով ավելի։
Արդյունքում քաղաքապետարանը նախատեսում է 21.000 դոլարով թանկ տրոլեյբուսներ գնել, որն առերևույթ առաջացնում է բյուջետային միջոցների ավելի քան 300.000 դոլարի վատնում։
Իհարկե, չեմ հրավիրում իրավապահ մարմինների ուշադրությունը, բայց երևանցիների ուշադրությունը իր արդյունքը շուտով տալու է»։
- Հրաչյա Սարգսյանը դատի է տվել «Ժողովուրդ»-ին, բայց խնայել նախկին ընկերոջը՝ Մեսրոպ Առաքելյանին
- Մեսրոպ Առաքելյանի՝ վատնման մասին գրառումը դատախազությունը չի ուսումնասիրել, իսկ Հրաչյա Սարգսյանը նրան դիլետանտ է որակել

Economy 15:22 12/05/2023 Armenia
The inaction of Armenia’s law enforcement authorities regarding a possible abuse of funds in the purchase of trolleybuses by the Yerevan Municipality has “achieved new progress”, says Mesrop Arakelyan, co-founder of the Country to Live party.
“In June 2022, a tender was announced to purchase 15 Chinese trolleybuses at a price of 138,560,000 drams ($337,000) per trolleybus,” he wrote on Facebook on Friday.
“In April 2023, a new tender was announced for the purchase of 15 more Chinese trolleybuses at a price of 138,560,000 drams, which is equivalent to $358,000, i.e. $21,000 more. As a result, the Municipality plans to pay $21,000 more for the trolleybuses, which in turn will lead to a waste of more than $300,000 in public funds,” Arakelyan said, calling the attention of Yerevan residents to it.