Քաղաքական 17:41 13/05/2023 Հայաստան
«Վարչապետ կոչեցյալ դավաճանը, հերթական բեմադրության ժամանակ «պատմության դասեր» է տվել երեխաներին և ուսուցիչներին։ Այս անգամ,նույնպես  այդ արարածը հրաժարվել է Արցախից, հայրենիք համարելով 29 800 քառ․ կմ տարածքը։
Մեր դժբախտությունը համարել է Արարատի և Արագածի, իր ՝ ողորմելու կարծիքով, երազանքի և իրականության մեջ լինելը։ Արդեն այս արարածը , բառի բուն իմաստով փչացնում, ապազգայնացնում, հիշողությունից կտրում է պատանի սերնդին, բոլորին դարձնելով մանկուրտ-քպ-ականներ։
Եվ ամենատհաճը այդ զրույցին ներկա ուսուցիչներն էին, որոնք ժպտալով, նախապես իրենց փոխանցված հարցերն էին ուղղում հայրենիքն ու հայոց պատմությունն ուրացող դավաճանին։
Հետաքրիրն այն էր, որ դավաճանի գլխին  Հայաստանի զինանշանն էր՝ Արարատ լեռով։
Սպասենք հերթական օրենսդրական դավաճանությանը, զինանշանի վրա Արարատը Արագածով փոխարինելու մասին, ինչպես նաև «խմբագրելու» Եղիշե Չարենցի «Ես իմ անուշ Հայաստանի» անմահ բանաստեղծության տողերը․ «Աշխա՛րհ անցի՛ր, Արարատի նման ճերմակ գագաթ չկա․

Политика 18:01 13/05/2023 Армения
«Так называемый премьер-министр-предатель, во время очередной постановки, дал “уроки истории” детям и учителям. На этот раз, это существо вновь отказалось от Арцаха, посчитав Родиной территорию в 29 800 кв.км.
Он посчитал нашим несчастьем нахождение между Араратом и Арагацом, по его жалкому мнению, сравнив это с мечтой и реальностью. Это существо, в прямом смысле слова, портит, денационализирует, лишает памяти молодое поколение, превращая всех в манкуртов-представителей “гражданского договора”.
И самым неприятным было присутствие учителей в этой беседе, который с улыбкой задавали заранее подготовленные вопросы предателю, забывшему свою родину и армянскую историю.
Интересно то, что на голове предателя был герб Армении (имеет в виду кепку с гербом – Прим.ред.) с изображением горы Арарат.
Ждем очередное законодательное предательство о замене на гербе горы Арарат на Арагац, а также редактуре строк из бессмертного стихотворения Егише Чаренца “Я солнцем вскормленный язык моей Армении люблю” – “Вершин, седей, чем Арарат, свет обойди — подобных нет,