Քաղաքական 18:33 15/05/2023 Արցախ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի կողմից ինձ է փոխանցվել Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տեղի ունեցած հավաքի մասնակիցների հայտարարությունը:
Ելնելով ԱՀ Սահմանադրությամբ իմ ստանձնած պարտավորություններից ու լիազորություններից, հավաքին մասնակցած մեր քաղաքացիների նկատմամբ հարգանքից, հաշվի առնելով լսված լինելու նրանց իրավունքը՝ որոշել եմ ընդառաջ քայլ կատարել: Ուստի, հավաքի ներկայացուցիչներին առաջարկել եմ վաղվանից սկսել քննարկումներ ու խորհրդակցություններ նրանց կողմից ներկայացված առաջարկների ու ծրագրերի շուրջ:
Ինչպես նախկինում, այնպես էլ հիմա պատրաստ եմ օգտագործել յուրաքանչյուրի գիտելիքները և փորձը՝ ի նպաստ մեր երկրի անվտանգության, խաղաղության և մեր ժողովրդի բարօրության:
Միաժամանակ ընդգծում եմ, որ հատկապես այս ճգնաժամային պայմաններում մենք պարտավոր ենք ցուցաբերել զսպվածություն, խոհեմություն և պատասխանատվություն՝ առաջնորդվելով բացառապես Արցախի Հանրապետության ու մեր ժողովրդի շահերով»:

Политика 18:37 15/05/2023 НКР
«Сегодня председатель Национального собрания Арцаха передал мне заявление участников митинга, состоявшегося на площади Возрождения в Степанакерте.
Исходя из моих обязанностей и полномочий, принятых в соответствии с Конституцией Республики Арцах, уважения к нашим гражданам, участвовавшим в митинге, принимая во внимание их право быть услышанными, я решил сделать шаг навстречу.
Посему предложил представителям митинга с завтрашнего дня начать обсуждения и консультации по представленным ими предложениям и программам.
Как прежде, так и сейчас готов использовать знания и опыт каждого во благо безопасности страны, мира и благополучия народа Арцаха.
При этом подчеркиваю, что именно в этих кризисных условиях мы обязаны проявлять сдержанность, благоразумие и ответственность, руководствуясь исключительно интересами Республики Арцах и нашего народа».