Հասարակություն 19:13 17/05/2023 Հայաստան
Սա միտումնավոր արարք էր։ Այս մասին լրագրողնեորի հետ զրույցում ասաց զոհված զինծառայող Մխիթար Գալեյանի մայրը՝ Աստղիկ Գալեյանը, պատմելով վարչապետի որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի հետ կապված միջադեպի մասին:
«Պատահականություն չէր, ես միտում եմ տեսնում։ Իրենք լավ էլ գիտեին, որ մենք այնտեղ ենք։ Պարզ է՝ Փաշինյանի  տղան, որ մոտենար, պետք է անպատվենք , չիտեմ ոնց հայտնվեց, բայց Գալեյանը մատով անգամ չի կպել»։
Նա տեղեկացրեց, որ Աշոտ Փաշինյանը ներեղություն է խնդրել իր ծողների արարքի համար։
«Ասել է՝ ես չեմ կարող իրենց փոխարեն ոչինչ ասել, անհարմար է զգում այս ամեն ինչի համար։ Ինքն ասել է,որ  իր ծնողները թուրք են»։

Мать погибшего военнослужащего – о «похищении» Ашота Пашиняна: Это был преднамеренный поступок
«Это был преднамеренный поступок», – заявила в беседе с журналистами мать погибшего военнослужащего Мхитара Галеяна – Астхик Галеян, комментируя инцидент с сыном премьер-министра РА Никола Пашиняна – Ашотом Пашиняном.
«Это не было случайностью, вижу в этом преднамеренность. Они прекрасно знали, что мы здесь. Не знаю, как он там оказался, но Галеян даже не тронул его пальцем», – отметила она.
Она сообщила, что Ашот Пашинян попросил прощения за поступки своих родителей.
«Он сказал, что не может отвечать вместо них, чувствует себя неловко за всё это», – добавила она.
- Похищение или добровольный шаг? Общественная организация «Зов сыновей» обнародовала видеозапись с участием Ашота Пашиняна
- Организация «Зов сыновей» опровергла сведения о похищении Ашота Пашиняна: Он сам сел в автомобиль, а потом выпрыгнул