Քաղաքական 20:07 24/05/2023 Հայաստան
Մի կերպ ինձ ստիպեցի և լսեցի ԱԺ կոչվող բալագանում , քպ-ական ստրուկների և նրանց տիրոջ միջև «հարցուպատասխանը»։ Առանց վարանելու, վստահ կարելի է ասել, որ այն հերթական բեմադրությունն է։
Ստրկատեր-վարչապետը իրեն ուղղվող հարցերի ցանկը նախապես պատրաստում և փոխանցում է ԱԺ քպ-ական  ստրուկների մեջ ավագին( ԱԺ խոսնակ), որն էլ ստրուկների միջև բաժանում է հարցերը։
Ամեն անգամ քպ-ական ստրուկներն իրար կոկորդ են կրծում, հարց տալու իրավունք ստանալու համար, քանի որ այն հիանալի հնարավորություն է տիրոջը քծնելու, աչքի ընկնելու համար։ Հետագայում, հատուկ հանձնաժողովը, ավագ ստրուկի նախագահությամբ, ուշադիր լսում և գնահատում է ամեն ստրուկի հարց տալու ընդունակությունը, ոճը, քծնանքի չափն ու մակարդակը։

Политика 20:35 24/05/2023 Армения
Кое-как заставил себя и послушал “ответы и вопросы” между рабами от “ГД” и их хозяином в балагане, называемом НС. Без колебаний можно с уверенностью сказать, что это очередная постановка.
Премьер-рабовладелец заранее подгатавливает адресуемые ему вопросы и отдает старшему среди рабов от “ГД” (спикеру НС), который раздает вопросы между рабами.
Каждый раз рабы от “ГД” грызутся за право задать вопрос, поскольку это прекрасная возможность угодничать перед хозяином и выделиться. Позже специальный комитет под председательством старшего раба внимательно выслушивает и оценивает способности каждого раба задавать вопросы, стиль, количество и уровень угодливости.