Քաղաքական 14:21 25/05/2023 Հայաստան
«Մեզ, մեր լիդերի հետ, դատապարտում են, որ Արցախը տվեցինք։ Հիմա ջրերը պարզվել են, հիմա ամենաշարքային մարդու համար հստակ է մեր տեսակետը, թե մենք ուր ենք գնում»,- ԱԺ-ում  հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։
Նա նշեց, թող ընդդիմադիր խմբակցությունները բարի լինեն ու ԱԺ օրակարգ բերեն Արցախի Հանրապետության անկախության ճանաչման հարցը։
«Իմիջայլոց, Արցախի Հանրապետությունն  այսօր աշխարհի ամենաանկախ պետություններից մեկն է  իր իշխանական, տեղական բոլոր մարմիններով։ Բերեք այդ հարցը։ Բնականաբար, հավանության չի արժանանա»,-ասաց Հ. Աղազարյանը։
ՔՊ-ականը կոչ է անում չասեն՝ «թող վարչապետը հեռանա»։
«Վարչապետն ինստիտուտ է, վարչապետը հո անձ չի, վարչապետը, փառք Աստծո, այն անձերից չի, որ փըխկ անեն՝ փախնի, ո՞ւր հեռանա։ Ինքը ժողովուրդ է ներկայացնում»,- ասաց Հ. Աղազարյանը։

Политика 14:48 25/05/2023 Армения
«Нас, вместе с нашим лидером, осуждают, дескать, сдали Арцах. Сейчас всё прояснилось, сейчас даже для самого рядового человека понятно наше видение, в частности, куда мы движемся», – заявил в Национальном Собрании Армении депутат от фракции «Гражданский договор» Овик Агазарян.
Он отметил: пусть оппозиционные фракции будут добры внести в повестку дня НС вопрос признания независимости Республики Арцах.
«Кстати, Республика Арцах на сегодняшний день является одной из самых независимых государств, имея все необходимые государственные, местные органы самоуправления. Пусть внесут этот вопрос. Естественно, он одобрения не удостоится», – отметил О. Агазарян.
Депутат от «ГД» призвал не выступать с требованием «отставки премьер-министра».
«Премьер-министр – это институт, а не личность. Он, слава Богу, не из тех, кому можно сказать “брысь” и он убежит. Куда ему уходить? Он представляет народ», – считает депутат.