Օրվա մամուլ 09:11 30/05/2023 Հայաստան
«Ժողովուրդ». Ինչպես Երևանում, մարզերում նույնպես Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ի վարկանիշը կտրուկ իջել է ու շարունակում է նվազել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականներն այս օրերին լծվել են մարզերում իրենց վարկանիշի բարձրացման գործին: Նրանք մեծ ակտիվություն են ցուցաբերում մարզերում:
Օրինակ՝ կիրակի օրը Գևորգ Պապոյանը, Վաղարշակ Հակոբյանը, Նարեկ Գրիգորյանը և Ալխաս Ղազարյանը այցելել էին Գեղարքունիքի մարզ, հանդիպել տեղի բնակիչների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև մարզպետ Կարեն Սարգսյանը: «Ժողովուրդ» օրաթերթին հաջողվեց պարզել՝ ինչն է մարզերում այս ակտիվության պատճառը:
Բանն այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՔՊ-ականներն անհանգստացած են Երևանում իրենց ցածր վարկանիշով, հիմա հրահանգ են ստացել գնալ մարզեր, շոշափել այնտեղի բնակիչների տրամադրությունները, հասկանալ՝ կողմ են արդյոք իրենց վարած քաղաքականությանը, ինչ են կարծում, այսպես կոչված, խաղաղության պայմանագրի մասին, ինչն իրենց համար դրոշակ են դարձրել իշխանությունները և ցանկացած զիջման ու սահմանային միջադեպի դեպքում առաջ են քաշում իրենց խոստացած խաղաղության օրակարգը, որն այդպես էլ չի գալիս:
Այսպիսով, ՔՊ-ականները ցանկանում են նաև մարզերի բնակիչներին ցույց տալ, որ իրենք մտահոգված են մարզերի խնդիրներով և ձեռնամուխ են դրանց շուտափույթ լուծմանը: Մեր տեղեկություններով, սակայն, արդյունքները, մեղմ ասած, այդքան էլ հուսադրող չեն. նրանց՝ մարզեր այցերն էլ փաստում են, որ վերջին շրջանում, ինչպես Երևանում, մարզերում նույնպես Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ի վարկանիշը կտրուկ իջել է ու շարունակում է նվազել՝ բոլոր հարցումներով»։

Пресса дня 12:09 30/05/2023 Армения
«Жоховурд»: Рейтинг Пашиняна и «Гражданского договора» продолжает снижаться не только в Ереване, но и в областях
Газета «Жоховурд» пишет, что депутаты правящей фракции «Гражданский договор» проявляют в эти дни большую активность в областях Армении, стремясь повысить свой рейтинг.
Например, в воскресенье Геворк Папоян, Вагаршак Акопян, Нарек Григорян и Алхас Казарян посетили Гегаркуникскую область, провели встречи с жителями. Губернатор Гегаркуника Карен Саркисян также присутствовал на встречах.
«Нам удалось выяснить, в чем причина такой активности в областях. Дело в том, что Никол Пашинян и члены «Гражданского договора» обеспокоены своим низким рейтингом в Ереване, посему дано указание побывать в областях, прощупать настроения тамошних жителей, понять, поддерживают ли они проводимую властями политику, что думают о так называемом мирном договоре, который хотят подписать власти, о продвигаемой властями при любой уступке и любом инциденте на границе повестке мира, которая так и не наступает.
Члены «Гражданского договора» хотят показать жителям областей, что они обеспокоены их проблемами и стремятся к их скорейшему решению. По нашим сведениям, однако результаты, мягко говоря, не очень обнадеживающие: областные визиты свидетельствуют о том, что в последнее время как в Ереване, так и в областях рейтинг Никола Пашиняна и «Гражданского договора» резко снизился и продолжает снижаться», - пишет газета.