Առողջություն 17:32 02/06/2023 Արցախ
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 18 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Արցախի ԱՆ հաղորդմամբ, 11 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 13 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 10 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից  7-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Здоровье 16:57 02/06/2023 НКР
В связи с продолжающейся незаконной блокадой Азербайджаном Республики Арцах (НКР) сегодня, 2 июня, при посредничестве Международного комитета Красного Креста 18 больных с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский Центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха, 11 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
13 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения «Аревик».
10 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 7 из них – в крайне тяжелом состоянии.