«Ես Հայաստանից դրա համար չեմ եկել». Լոս Անջելեսում դպրոցականների ծնողները կռվել են ԼԳԲՏ ակտիվիստների հետ
Լոս Անջելեսում Հյուսիսային Հոլիվուդի Saticoy տարրական դպրոցի աշակերտների ծնողների և ԼԳԲՏ ակտիվիստների միջև ծեծկռտուք է եղել։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։
Նշվում է, որ ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել այսպես կոչված «Հպարտության ամսվա» (Pride) շրջանակներում՝ նվիրված ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշման ներկայացուցիչներին։ Մասնավորապես, մասնակիցները նախատեսում են կարդալ գրող Մերի Հոֆմանի գրքերը ԼԳԲՏՔ+ ընտանիքների մասին։
Los Angeles Times –ը գրում է, որ բողոքի ցույցին մասնակցել է ավելի քան 100 ծնող։ Վրդովված ցուցարարներից շատերը ցուցապաստառներ են պահել «Ծնողների ընտրությունը կարևոր է», «Մեր երեխաներին հանգիստ թողեք» գրություններով։
NBC Los Angeles-ի հաղորդմամբ, լարված իրադարձության ժամանակ առնվազն երկու ծեծկռտուք է տեղի ունեցել։
Ծնողներից մեկը՝ 40-ամյա Կարինեն, LA Times-ին ասել է, որ ինքը հոգնել է «քարոզչությունից» և հիասթափվել է. անցյալ շաբաթ իր երրորդ դասարանցի երեխան Saticoy դպրոցից տուն է վերադարձել ծիածանի կպչուն պիտակով։
«Ես Հայաստանից դրա համար չեմ եկել։ Ես եկել եմ ազատության համար և նրա համար, որ երեխաներս սովորեն մաթեմատիկա և կրթություն ստանան, ոչ թե դրա մասին»,- ասել է նա։

Право 14:42 07/06/2023 В мире
«Я приехала из Армении не для этого»: в Лос-Анджелесе родители школьников подрались со сторонниками ЛГБТ
В американском Лос-Анджелесе родители учеников начальной школы Saticoy в Северном Голливуде подрались со сторонниками ЛГБТ (люди нетрадиционной ориентации, трансгендеры и т. д.). Об этом сообщает Daily Mail.
Отмечается, что драка произошла во время митинга против навязывания детям мероприятий в рамках так называемого «месяца гордости» (Pride), посвященного представителям нетрадиционной сексуальной ориентации.
В частности, учащимся планируют прочесть книги писательницы Мэри Хоффман о семьях ЛГБТК+, пишет Daily Mail.
По сообщению Los Angeles Times, более 100 родителей выступили против собрания в честь Дня гордости в начальной школе Сатикой в Северном Голливуде.
Многие из возмущенных демонстрантов держали плакаты с такими лозунгами, как «Выбор родителей имеет значение», говорится в сообщении. У одного грузовика был большой прицеп, на котором красовался красный баннер с надписью «Оставьте наших детей в покое».
По данным NBC Los Angeles, на напряженном мероприятии произошло как минимум две драки.
Одна из родителей – 40-летняя Карине – рассказала LA Times, что ей надоела «пропаганда», и она была разочарована тем, что ее третьеклассник в школе Сатикой пришел домой из школы на прошлой неделе с радужными наклейками. «Я приехала из Армении не для этого, – сказала она. – Я приехала за свободой и за тем, чтобы мои дети узнали о математике и образовании, а не об этом».