Օրվա մամուլ 09:10 09/06/2023 Հայաստան
«Հրապարակ». Ադրբեջանական կողմի խնդրանքով հետաձգվել է Վաշինգտոնում կայանալիք Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը
«Մինչ մեր իշխանության առաջին դեմքերը, քափ-քրտինք մտած՝ այս ու այն կողմ են շտապում, բոլոր հնարավոր հարթակներում հայտարարում, որ պատրաստ են ապաշրջափակել ճանապարհները, ճանաչել Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, «Հարաբերությունների կարգավորման» կամ «Խաղաղության պայմանագիր» կնքել, եւ եթե անհրաժեշտ է` անկլավները տալ Ադրբեջանին ու սահմանազատումն էլ անել նրանց նախընտրած քարտեզով, Ադրբեջանը պաուզա է վերցնում:
Երեկ տեղեկացանք, որ ադրբեջանական կողմի խնդրանքով հետաձգվել է հունիսի 12-ին Վաշինգտոնում կայանալիք Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը։ Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այհան Հաջիզադեն»։

«Грапарак»: Власти Армении спешат заявить, что готовы разблокировать все коммуникации, сдать анклавы, а Азербайджан взял паузу
Газета «Грапарак» пишет: «Пока первые лица нашей власти спешат заявить на всех возможных площадках о готовности разблокировать дороги, признать территориальную целостность Азербайджана, заключить с Азербайджаном «соглашение об урегулировании отношений» или «мирный договор» и, если нужно, сдать Азербайджану анклавы и провести делимитацию на основе предпочтительной для Азербайджана карты, Азербайджан решил взять паузу.
Вчера мы узнали, что по просьбе азербайджанской стороны запланированная в Вашингтоне 12 июня встреча Мирзоян-Байрамов отложена. Об этом сообщил пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде».