Առողջություն 13:20 12/06/2023 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը իրազեկում է, որ հունիսի 10-ին ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ և իրենց կողմից տրամադրված միկրոավտոբուսով, 16 բուժառու և նրանց ուղեկցողները տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,  19 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել էին ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Հաշվի առնելով առողջական հիմքով տեղափոխվող անձանց մեծ քանակը՝ որոշում է կայացվել այդ օրվա տեղափոխությունն իրականացնել միկրոավտոբուսով, որի կադրերը ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածել են այնպիսի անկյունից, որ չերևա Կարմիր խաչի նշանը»,- նշում են :

Society 13:35 12/06/2023 NKR
The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 16 severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the Azerbaijani blockade, the Artsakh Ministry of Health reported on Monday.
The patients were transported to specialized medical facilities in Armenia on June 10, the ministry said in a statement.
19 patients returned to Artsakh together with their attendants after completing treatment in Armenia.
The Artsakh health authorities said that the Red Cross used a minibus to transport the patients, while Azerbaijani media spread edited images of the vehicle were the Red Cross sign was not visible.