Քաղաքական 15:11 14/06/2023 Տարածաշրջան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կարևոր է համարել Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչման վերաբերյալ։
«Սակայն, ինչպես արդեն ասել եմ, Հայաստանում բացասական տրամադրություններ կան Փաշինյանի դեմ։ Եվ սա շատ, շատ կարևոր պահ է։ Մինչ օրս Փաշինյանը ոչ մի հետքայլ չի արել»,– թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ ասել է Էրդողանը։
Նա «կարևոր քայլ» է անվանել նաև Նիկոլ Փաշինյանի վերջին այցը Անկարա։
«Դրական արձագանքելով թուրքական կողմի հրավերին՝ Փաշինյանը հաղթահարեց բազմաթիվ խոչընդոտներ և ընդդիմադիր տրամադրություններ իր երկրում։ Ես առիթ ունեցա կարճ շփվելու նրա հետ արարողության ժամանակ։ Ես երախտագիտություն հայտնեցի Թուրքիա ժամանելու կապակցությամբ»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը։

Politics 16:00 14/06/2023 Region
Turkish President Recep Tayyip Erdogan has commended Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's statement on the recognition of Azerbaijan's territorial integrity.
“However, there are those who oppose Pashinyan in Armenia. Pashinyan has not yet taken a step back in this matter,” Azerbaijani media quoted him as telling reporters on Wednesday.
Erdogan also highlighted Pashinyan's participation in his swearing-in ceremony on June 3.
“Pashinyan accepted our invitation by overcoming many obstacles in his country. We could only meet Prime Minister Pashinyan on foot at the ceremony. I expressed my gratitude for his response to this invitation,” he said.