Իրավունք 11:20 20/06/2023 Հայաստան
Փաստաբաններն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացնում ներքին գործերի նախարարության շեքի դիմաց։ Նրանցից մեկն այստեղ է եկել զրահաբաճկոն ու սաղավարտ հագած, ձեռքին  «Ոչ բռնությանը» գրությամբ ցուցանակ ունի։
Հիշեցնենք, որ նրանք ակցիաների շարքը սկսել են այն բանից հետո, երբ ոստիկանության բաժանմունքում ծեծի էր ենթարկվել փաստաբան  Կարեն Ալավերդյանը։
Երեկ նրանք դատախազ Աննա Վարդապետյանին նվեր էին տարել կարմիր ժապավենով հեռուստացույց, քանի որ դատախազը հայտարարել էր, թե տեղյակ չէ փաստաբաննեի նկատմամբ բռնությունների դեպքերին։
Ավելի վաղ նրան ՓՊ շենքից երթ իրականացրեցին դեպի ԵՄ գրասենյակ՝ տեղեկացնելով, որ «ԵՄ տրամադրած գումարները ծախսվում են փաստաբանների դեմ բռնության նպատակով»։

Акция у здания МВД Армении: адвокат пришел в каске и бронежилете
Адвокаты проводят акцию протеста перед зданием министерства внутренних дел Армении. Один из них пришел в бронежилете и каске, в руках держал плакат с надписью «Нет насилию».
Напомним, что серию акций адвокаты начали после того, когда в отделении полиции был избит адвокат Карен Алавердян.
Накануне провели акцию у здания генпрокуратуры Армении. С собой они принесли обвязанный красной лентой телевизор. «Когда в парламенте генпрокурора спросили о прогрессе в расследовании дела об избиении адвокатов, она сказала, что не в курсе инцидента», – напомнил Арсен Бабаян.
Адвокат Ара Зограбян в беседе с журналистами сегодня заявил, что они предъявили письменное требование министру внутренних дел Ваге Казаряну, которое за два дня подписали 878 адвокатов.