Իրավունք 12:47 21/06/2023 Արցախ
«Հունիսի 21-ին Հայաստանում և Արցախում նշվում է բուժաշխատողի մասնագիտական օրը, որն առիթ է շնորհավորելու և արժանին մատուցելու համակարգի բոլոր ներկայացուցիչներին այն կարևորագույն աշխատանքի համար, որ սպիտակ բանակի ներկայացուցիչներն իրականացնում են արհավիրքներով լի մեր ժամանակներում։
Պատերազմի ընթացքում, հաճախ վտանգելով սեփական կյանքը, հայ բուժաշխատողն ապացուցել է իր անբեկանելի նվիրվածությունը մարդկային կյանքեր փրկելու առաքելությանը։
Այսօր էլ շրջափակված Արցախում բուժաշխատողներից գերմարկադկային ջանքեր են պահանջվում առկա խիստ սահմանափակ հնարավորությունների պայմաններում բնակչությանը բուժօգնություն ցուցաբերելու համար։

Право 14:07 21/06/2023 НКР
В Армении и Арцахе 21 июня отмечается День медицинского работника, что является хорошим поводом поздравить и воздать должное всем представителям системы – за важнейшую работу, которую представители Белой Армии выполняют в наши полные бедствий времена, пишет защитник прав человека Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян.
«Во время войны, часто рискуя собственной жизнью, армянские медработники доказали свою непоколебимую приверженность миссии спасения человеческих жизней.
А сегодня в блокадном Арцахе от медицинских работников требуются сверхчеловеческие усилия для оказания медицинской помощи населению при существующих крайне ограниченных возможностях.