Տնտեսություն 13:53 23/06/2023 Հայաստան
ՊԵԿ ներքին անվատանգության վարչության և Արևելյան մաքսատուն-  վարչության Բագրատաշենի մաքսային կետ բաժնի աշխատակիցների համատեղ աշխատանքի արդյունքում կանխվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված դեղորայքի ներմուծման երկու փորձ:
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից մանրամասնում են, որ օրերս  Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժին են ժամանել ՀՀ քաղաքացիներ` հայր և որդի Ս. Գ.-ն և Ա.Գ.-ն իրենց մարդատար տրանսպորտային միջոցներով։ Մաքսային տեսուչի հարցմանն՝ արդյոք վերջիններս ունեն հայտարարագրման ենթակա ապրանքներ, քաղաքացիները պատասխանել են, որ չունեն:
Հսկողություն իրականացնելու նպատակով մեքենաներն  ուղարկվել են խորը զննման անգար:
Արդյունքում, առաջին մեքենայի պահեստային ետևի նստատեղի և գազաբալոնի միջև գտնվող հատվածից և ետևի կողային դռների միջից՝ պաստառի տակ,  հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված, մաքսային հսկողության ներքո գտնվող ապրանքներ` տարբեր տեսակի և արտադրության դեղամիջոցներ, դեղորայքի դատարկ տուփեր՝ 41 կգ ընդհանուր քաշով։
Հաջորդ մեքենայի կողային դռների միջից` պաստառի տակ,  հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցված, մաքսային հսկողության ենթակա ապրանքներ` տարբեր տեսակի և արտադրության դեղամիջոցներ և դեղորայքի դատարկ տուփեր՝ 40,5 կգ ընդհանուր քաշով։

Право 14:16 23/06/2023 Армения
В результате совместных работ управления внутренней безопасности КГД, Восточного и Баграташенского таможенного пункта предотвратили два случая незаконного ввоза медикаментов.
Как сообщает пресс-служба КГД, на КПП Баграташен прибыли граждане РА – отец и сын на легковых автомобилях. На вопрос таможенного инспектора, имеется ли у них товары, подлежащие декларированию, граждане ответили отрицательно.
С целью осуществления контроля автомобили были направлены на дополнительный осмотр.
В результате этого, в первой машине, между газовым баллоном и задним сиденьем, а также на боковых дверях были обнаружены спрятанные от таможенного контроля товары – различные медикаменты различного производства, а также пустые коробки от лекарств общим весом 41 кг.
Во втором автомобиле также были обнаружены медикаменты различного типа и производства, общим весом в 40.5 кг.