Եթե մենք այս անձին հանդուրժենք մնալ վարչապետ, ապա մենք, որպես ազգ, որպես պետություն չենք կարող գոյատևել. Քաղաքագետ
«Եթե մենք այս անձին հանդուրժենք մնալ վարչապետ, ապա մենք, որպես ազգ, որպես պետություն չենք կարող գոյատևել, անկախ արտաքին վտանգներից:
Ազգերը ներքուստ են քայքայվում, արտաքին վտանգները զուտ գործընթացն արագացնում են: Մենք հիմա ներքուստ են վերանում այս անձին ու իր շրջապատին թողնելով անել այն, ինչն անում են:
Չկարծեք, որ Արցախի անկումից հետո մենք կկարողանանք միմյանց հետ նույն տարածքում գոյատևել, մեր ներքին թշնամությունը կանցնի բոլոր կարմիր գծերը և դա թույլ չի տա մեզ որպես մեկ հանրույթ միմյանց հետ գոյատևել, դա հնարավոր չի:
Երբ կոչը հնչի, պետք է մեկ մարդու պես հավաքվել, իսկ այդ կոչի ժամանակը մոտենում է»։
- Ստեփան Դանիելյան. Մեր միտքը, բառապաշարն, ընկալումները որևէ աղերս չունեն իրականության հետ
- Ստեփան Դանիելյան. Հայաստանը նրանց երկիրը չէ, ուղղակի կեցավայրն է
- Ստեփան Դանիելյանը՝ ՔՊ-ականներին. Դա շանս է, օգտվեք դրանից
- Ստեփան Դանիելյան. Մի խումբ որկրամոլների ու նրանց առաջնորդ ծաղրածուի միջոցով մեզ ինչպես կարողացան հիմարեցնել ու տանել անդունդ

Политика 14:57 23/06/2023 Армения
Политолог: Если мы продолжим терпеть этого человека в качестве премьер-министра, то мы не сможем существовать как народ и государство
«Если мы продолжим терпеть этого человека в качестве премьер-министра, то мы не сможем существовать в качестве народа и государства, независимо от внешних угроз.
Народы борются изнутри, а внешние угрозы просто ускоряют процесс. Мы сейчас исчезаем изнутри, позволяя этому человеку и его окружению делать всё то, что они делают.
Не подумайте, что после падения Арцаха мы сможем существовать друг с другом на одной территории, наша внутренняя вражда перейдет все красные линии и это не позволит нам существовать друг с другом в качестве общества, это просто невозможно.
Когда прозвучит призыв, мы как один человек должны собраться, а время этого призыва уже приближается».