Եթե մենք այս անձին հանդուրժենք մնալ վարչապետ, ապա մենք, որպես ազգ, որպես պետություն չենք կարող գոյատևել. Քաղաքագետ
«Եթե մենք այս անձին հանդուրժենք մնալ վարչապետ, ապա մենք, որպես ազգ, որպես պետություն չենք կարող գոյատևել, անկախ արտաքին վտանգներից:
Ազգերը ներքուստ են քայքայվում, արտաքին վտանգները զուտ գործընթացն արագացնում են: Մենք հիմա ներքուստ են վերանում այս անձին ու իր շրջապատին թողնելով անել այն, ինչն անում են:
Չկարծեք, որ Արցախի անկումից հետո մենք կկարողանանք միմյանց հետ նույն տարածքում գոյատևել, մեր ներքին թշնամությունը կանցնի բոլոր կարմիր գծերը և դա թույլ չի տա մեզ որպես մեկ հանրույթ միմյանց հետ գոյատևել, դա հնարավոր չի:
Երբ կոչը հնչի, պետք է մեկ մարդու պես հավաքվել, իսկ այդ կոչի ժամանակը մոտենում է»։
- Ստեփան Դանիելյան. Մեր միտքը, բառապաշարն, ընկալումները որևէ աղերս չունեն իրականության հետ
- Ստեփան Դանիելյան. Հայաստանը նրանց երկիրը չէ, ուղղակի կեցավայրն է
- Ստեփան Դանիելյանը՝ ՔՊ-ականներին. Դա շանս է, օգտվեք դրանից
- Ստեփան Դանիելյան. Մի խումբ որկրամոլների ու նրանց առաջնորդ ծաղրածուի միջոցով մեզ ինչպես կարողացան հիմարեցնել ու տանել անդունդ

Politics 15:31 23/06/2023 Armenia
Political analyst Stepan Danielyan called for joint efforts to oust Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, claiming his continued stay in office puts Armenia’s statehood at risk.
"If we continue to tolerate this man as prime minister, we cannot survive as a people and a state, regardless of external challenges,” he wrote on Facebook on Friday.
“Peoples struggle from within, while external threats simply speed up the process. We are now disappearing from within, allowing this man and his circle to do whatever they please,” the analyst said.
“After the fall of Artsakh, the hostility will further deepen inside the country and won’t allow us to coexist as part of the same society, it is simply impossible,” Danielyan stated, urging people to consolidate when a “call is made.”